ZIP LINE NE RUGOVË 1 DITË €15
Rugove - Prizren - Peje
 • ► 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27 Qershor
 • ► 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25, 31 Korrik

Programi:

► Nisja nga Tirana ne oren 06:30.

► Nisja nga Durresi ne oren 05:45.

► Nisja nga Elbasani ne oren 05:45.


Dita e Pare :

Vizitohet gryka e Rugove, Shpella e Radacit ( Bukuroshja e Fjetur) Ujvara e Drinit dhe burimi i Drinit te bardhe. Gjithashtu ne gryken e Rugoves keni mundesi te perjetoni dhe adrenalinen e Zip Line, i cili eshte 650 meter i gjate.

Nisja behet ne oren 6:00 nga Tirana ( Nisja nga Durresi ne 05:00) , pastaj nje ndalese ne luginen e lumit Drin ( KUKES) per te bere pushimin e pare. Pas pushimit nisemi drejt  qytetit te Pejes  . Kalohet ne periferi te qytetit te Prizrenit dhe mes per mes qytetit te Gjakoves per te arritur ne Peje. Mberritja ne gryken e Rugoves rreth ores 11:30 .Orar i lire per te shijuar adrenalinen e ZIP LINE . Ata qe nuk kane deshire te provojne Zip line jane te lire te konsumojne dicka ne barin aty prane ose te shijojne natyren. Pas kryerjes se  Zip Line nga gjithe grupi i drejtohemi pjeseve me te bukura natyrore te zones.Me pas shkojm nisemi drejt burimit te Drinit te bardhe. Aty vizitojme Ujvaren e Drinit te Bardhe, Shpellen e Radacit dhe me pas konsumojme dreken ne nje nga restorantet aty prane.Vazhdimi i udhetimit  drejt Prizrenit , Ndales ne qendren tregetare  ETC.Kthimi  per ne Tirane  perseri nga dogana e Morines  me ndalesa te shkurtra gjate rruges .

Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00 te darkes .Fundi i sherbimit tone !

Duhet te keni me vete :

Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,veshje sportive per ecje dhe shume energji .

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

15€

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTIME AUTOMJET KOMOD
 • *GUIDE SHOQËRUESE GJATË UDHËTIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *ZIP LINE - 10€
 • *SIGURACIONI I JETËS NË UDHËTIM
 • *ÇDO GJË QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË "PËRFSHIHET"
 • Shenim

  #Politikat e Femijeve

  • 0-2.99 vjec janë falas;
  • 3-12 vjec 10 Euro .
  • Mbi 12 vjec paguan si i rritur;
  • Nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

  #SHENIM

  ►Per rezervim duhet te paguani shume e plote .

  ►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020