DHËRMI – VLORË- RADHIMË – KARABURUN 5 DITË €160
VLORE - RRADHIME - DHERMI - LLOGARA - ZVERNEC - KARABURUN
 • ► 13-17 KORRIK , €160 .
 • ► 20-24 Korrik , €180 .
 • ► 27-31 Korrik ,€190 .
 • ► 3-7 , 10-14 , 17-21 Gusht , €199 .
 • ► 24-28 Gusht , €190 .

Programi:

Dita e 1 :

Nisja nga Tirana në orën 06:00 

Nisja nga Durrësi në orën 06:15

Nisja nga Elbasani në orën 05:15

Gjatë rrugëtimit tonë do të kemi një ndalesë të shkurtër për kafe dhe për të konsumuar mëngjesin përpara se të mbërrijmë në Zvernec, ku fillimisht do të vizitojmë Manastirin e Shën Mërisë të vendosur në një ishull të vogël në brendësi të Lagunës së Nartës. Pjesa tjerë e ditës do të shfrytëzohet për plazh dhe më pas do të akomodohemi tek hotel Bologna 4* në qendër të qytetit. Darka do të konsumohet në hotel dhe mbrëmja do të jetë e lirë.

Dita e 2 :

Konsumohet mëngjesi në hotel dhe më pas nisemi për eksplorim në ishullin e Sazanit, në gadishullin e Karaburunit dhe shpellën e Haxhi Alisë. Shfrytëzojmë Gjirin e Dafinës për plazh dhe pas plazhit kthehemi në hotel. Darka do të konsumohet në hotel dhe mbrëmja do të jetë e lirë.

Dita e 3 :

Konsumohet mëngjesi në hotel dhe më pas nisemi për plazh në Orikum tek Bojo Resort. Kthimi në hotel pasdite, konsumimi i darkës, pas darkës guidë në qendrën historike të Vlorës.

Dita e 4 :

Konsumohet mëngjesi në hotel dhe më pas nisemi për në Dhërmi. Ndalesë panoramike në Llogara. Kohë e lirë për plazh dhe opsionale mundësi argëtimi shtesë si: scuba diving, stand up paddle, kayaking, paragliding, etj.

Kthimi në hotel pasdite. Konsumohet darka dhe mbrëmja e lirë.

Dita e 5 :

Konsumohet mëngjesi në hotel dhe më pas dita do të jetë e lirë për plazh. Sigurisht nuk do të mungojnë sugjerimet e guidës. Pasdite nisemi për rrugën e kthimit duke pasur edhe një ndalesë të shkurtër.

Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

 

INFORMACIONE MBI HOTELIN : 

 • HOTEL BOLOGNA 4* , I restauruar  ne vitin 2019 . Ndodhet ne qender te qytetit te Vlores , afer plazhit  dhe  shetitoreve  te Vlores . Dhomat teper komforte  me arredim bashkohor dhe fasilitete te kompletuara .Wi-fi , parkimi dhe ajer i kondicionuar jane brenda paketes .

Duhet te keni me vete : 

Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Sugjerim :
NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTI ME BUS/MINIBUS KOMOD .
 • *AKOMODIMI NE HOTEL BOLOGNA 4*( NE QENDER TE VLORES) .
 • *MENGJESI + DARKA .
 • *SHOQERUES GJATE UDHETIMIT .
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *DREKAT .
 • *SHETITJET ME SKAF .
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School