VALBONË – 2 DITË 64 EURO
VALBONË - PRIZREN
 • ► 1-2, 2-3, 8-9, 15-16, 22-23, 29-30 Janar
 • ► 5-6, 12-13, 19-20, 26-27 Shkurt

Programi:

►Dita e parë:

► Nisja nga Tirana në orën 06:30.

► Nisja nga Durrësi  në  orën 05:45. (Pagese extra  € 4.1 / personi )

► Nisja nga Elbasani në  orën 05:45. (Pagese extra €4.1 / personi )

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhen minimalisht 9 persona pjesemarres)

Vazhdimi i udhëtimit drejt doganes se Morines. ndalesa e pare pasi te kemi hyre ne rrethin e Tropojes do te jete ne Kanionin e Shoshanit, i cili na tregon qe sapo jemi futur ne parkun kombetar “Valbone”. Mbërrijmë në Valbonë. Konsumojmë drekën me gatime tradicionale. Akomodimi në hotel dhe më pas nisim të zbulojmë e prekim nga afër natyrën mbresëlënëse që alpet shqiptare përcjellin duke vizituar Ujvaren e Rrogamit ne nje ecje rreth 25 minuta pasi kemi perdorur transport te zones per te mberritur deri ne nisjen e shtegut. (OPSIONALE 300 leke/person). Pas shetitjes ne natyre kthehemi ne hotel. Darka në hotel me mbremje festive .

►Dita e dytë:
Mëngjesi në hotel. Shëtitje e lirë në natyrë. Më pas vizitojmë Mullirin e Vjetër dhe Liqenin e Xhemës përpara se të nisemi drejt Bajram Currit. Do të ndalemi në qendër të qytetit ku do kemi mundësi të vizitojmë pikat kryesore të tij. Nisja për kthim me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës.

Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.
Fundi i shërbimit tonë!

►Kujdes:

Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!

SUGJERIM:
NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I SHOFERIT APO I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!

 

SHENIM : VAJTJA DHE KTHIMI PER NE VALBONE  DO TE KRYHET TRANZIT NGA GJAKOVA. DUKE QENE SE DO TE KALOJME TRANZIT NE  REPUBLIKEN E KOSOVES NUK ESHTE E NEVOJSHME VAKSINA.

Informacione të rëndësishme:

Duhet te mbani maska pergjate udhetimit.

 

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD
 • *AKOMODIMI NË HOTEL
 • *MËNGJESI, DREKA, DARKA
 • *SHOQERUES GJATË GJITHË UDHËTIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *HYRJET NË MUZE
 • *PIJET GJATË VAKTEVE
 • *TRANSPORTI LOKAL 300 LEKE/PERSON.
 • *GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË RUBRIKËN "NË ÇMIM PËRFSHIHET"
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM

  ►Nese dogana e Kosoves ndodh qe mund te mos kete te drejt kalimi ne dite te caktuara, kthimi per ne Tirane behet nga segmenti rrugor ( Bajram Curri – Has – Kukes).

  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese shtese ne varesi te hotelit/bujtines ku qendrohet.

  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo, do te jene dy krevat teke te bashkuar.

  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)

  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 1-3 ditë para.

  ► Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes.

  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

  ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

  ► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020