Ski Në Bogë 2 Ditë €49
Boge - Peje - Prizren
 • ►Janar 8-9, 12-13, 15-16, 19-20, 22-23, 26-27, 29-30
 • ►Shkurt 2-3, 5-6, 9-10, 12-13, 13-14, 16-17, 19-20, 23-24, 26-27
 • ►Mars 5-6, 6-7, 7-8
 • ►Hotel Dukagjini 5* €49 (Ne qender te Pejes)

Programi:

► Nisja nga Tirana ne oren 06:30 .

► Nisja nga Durresi ne oren 05:45. (Pagese extra €4.1 / personi )

► Nisja nga Elbasani ne oren 05:45. (Pagese extra €4.1 / personi )

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhen minimalisht 9 persona pjesemarres nga total autobusi)

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi per ne qytetin e Prizrenit. Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne shetitoren buze lumit. Me pas ne drejtim te Pejes për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse (Sipas kohes kryerja e Zip Line opsionale). Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën. Me pas kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.

►Dita e dytë:

Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te zones se Rugoves dhe fshatit turistik te Boges. Qendrim i lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e skive deri ne oret  e pasdites. Mund te merrni asistence dhe sugjerime nga shoqeruesi yne per perdorimin e skive. Vazhdimi i udhetimit per ne kthim ne Tirane me ndalesa per kafe gjate rruges. Mberritje ne Tirane rreth oren 21:30.

Fundi i sherbimit tone .

 

Sugjerohet te keni me vete :

-Veshje Dimerore kundra bores,Kambale ose cizme kundra bores ,Doreza kundra bores ,Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

 

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Nga data 6 Dhjetor per te udhetuar drejt Kosoves cdo person duhet te disponoje -Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Ne cmim perfshihet

 • *Akomodimi ne hotel Dukagjini 5*
 • *Mengjesi
 • *PËRDORIMI I PISHINËS DIMËRORE, SAUNA, JACUZZI DHE PALESTËR
 • *Instruktimi i pajisjeve te skive
 • *Shoqerues Shqiptar
 • *Transporti me autobus komod
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Siguracioni i shendetit ne udhetim
 • *Pajisjet e skive
 • *Asgje qe nuk eshte permendur ne rubriken "Ne cmim perfshihet"
 • *(DARKA OPSIONALE €10/PERSON )
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  0-2.99 VJEC PA PAGESE
  3-6.99 VJEC NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE

  7 VJEC E SIPER PAGUAN SI I RRITUR

   

   

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR

  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.

   

  SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020