SARANDË – KSAMIL 5 DITË €129
SARANDE , KSAMIL , KROREZ , PORTO PALERMO , Gjirokaster ,
 • ► 21-25 , 28 Qershor - 2 Korrik , €129 Hotel Vola 3* , €129 Hotel Sunrays 3* , €149 Hotel Mediterrane 4* ,
 • ► 5-9, 12-16 Korrik , €139 Hotel Vola 3* , €139 Hotel Sunrays 3* , €169 Hotel Mediterrane 4* ,
 • ► 19-23, 26-30 Korrik , 2-6, 9-13- 16-20 Gusht , €149 Hotel Vola 3* , €149 Hotel Sunrays 3* , €179 Hotel Mediterrane 4* ,
 • ► 23-27 Gusht €139 Hotel Vola 3* , €139 Hotel Sunrays 3* , €169 Hotel Mediterrane 4* ,

Programi:

Dita 1 : Tirane – Gjirokaster – Sarande .

► Nisja nga Tirana oren 06:00 .

► Nisja nga Durresi ne oren 06:30 .

► Nisja nga Elbasani ne oren 05:15 .

Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes , ndalesa e pare ne zonen e Pocemit . Me pas do te bejme ndales per vizite  ne qytetin  antik te Gjirokastres .Pas kesaj vizite i drejtohemi qytetit te Sarande .Akomodimi ne hotel  .  Shfrytezimi i pishines ose Plazheve afer hotelit .Pasdite e lire , Darka ne hotel .Pas darkes shetitje ne bulevardin  buze detit te qytetit te Sarandes .

Dita  2  : Lundrim me Skaf , Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes .

Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojm lundrimin me skaf . Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojm ne plazhin e Krorezes  , Kakomes , Plazhin e Ushtarit  dhe Gjirin e Rrojdhes . Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00  .( Lundrimi me skaf  ka nje kosto extra prej 2500 Lekesh.Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 8 persona . Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojn per plazh ne Sarande ) .  Konsumimi i darkes ne hotel .

Dita  3  : Plazh Ksamil – Vizite ne Butrint .

Pas mengjesit ne hotel i drejtohemi plazhit te Ksamilit, ku kemi perzgjedhur plazhin 3 Ishujt, nje nder plazhet me te bukur dhe me ujin me te paster te Ksamilit. Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30 . Gjate kesaj dite  ne konsultim me guiden cdokush qe ka deshire te vizitoje Butrintin do te dakortesohen per te vizituar qytetin antik te Butrintit. Pas plazhi kthehemi ne hotel.

Dita  4  : Plazh ne Sarande .

Pas mengjesit ne hotel se bashku me shoqeruesin tone do te nisemi per ne plazhin La Cueva Beach (150 m nga hoteli). Ky plazh ofron bar,restorant,beach-bar gjithashtu here pas here organizohen party gjate dites.

Qendrimi ne plazh deri ne oren 17:30. Pas darkes , vizite ne Kalane e Lekursit per nje panorame fantastike plote drita te qytetit te  Sarandes .

Dita 5 : Sarande –  Tirane .

Mengjesi ne hotel . Qendrim per plazh ne Sarande deri ne mesdite . Me pas startojm udhetimin per ne kthim . Mberritje ne Tirane , Durres & Elbasan  ne darke .

Fundi i sherbimit tone .

 

Informacione mbi akomodimin : 

Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Sugjerim :
NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *AKOMODIMI NE HOTEL 3* ose 4* ( AFER QENDRES SE SARANDES)
 • *TRANSPORTI DHE VIZITAT SIPAS PROGRAMIT ME BUS/MINIBUS .
 • *MENGJESI DHE DARKA SIPAS PERZGJEDHJES TUAJ .
 • *SHOQERUESI GJATE GJITHE UDHETIMIT .
 • *PERDORIMI I PISHINES ( PER HOTEL MEDITERRANE 4*)
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *LUNDRIMI ME SKAF, 2500 LEKE/PERSONI .
 • *DREKAT .
 • *GJITHCKA E PAPERMENDUR NE RUBRIKEN ( NE CMIM PERFSHIHET ) .
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020