SARANDË – KSAMIL 5 DITË €169
SARANDE , KSAMIL , KROREZ , PORTO PALERMO , Gjirokaster ,
 • ► 2-6, 9-13- 16-20 ,23-27 Gusht Gusht €169 Hotel Sunrays 3* , €179 Summer Dream , €219 Hotel Selvia 4*

Programi:

Dita 1 : Tirane – Gjirokaster – Sarande .

► Nisja nga Tirana oren 06:00 .

► Nisja nga Durresi ne oren 06:30 .

► Nisja nga Elbasani ne oren 05:15 . (Pagese extra 300 Leke/personi)

►(Per realizimin e transfertave nga Elbasani duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

Vazhdimi i udhetimit drejt qytetit te Sarandes, ndalesa gjate rruges. Me pas do te bejme ndalese per vizite ne qytetin antik te Gjirokastres. Pas kesaj vizite i drejtohemi qytetit te Sarande. Akomodimi ne hotel. Shfrytezimi i pishines ose Plazheve afer hotelit. Pasdite e lire, Darka ne hotel. Mbremja e lire.

Dita  2  : Lundrim me Skaf , Krorez – Kakome – Gremina – Plazhi Ushtarit – Gjiri Rrojdhes .

Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit shkojm ne portin kryesor te qytetit te Sarandes dhe fillojme lundrimin me skaf. Gjate ketij lundrimi fantastik do te ndalojme ne plazhin e Krorezes, Kakomese, Plazhin e Ushtarit dhe Gjirin e Rrojdhes. Kthimi perseri ne port rreth ores 16:00. ( lundrim me anije e cila ka nje kosto prej 20 Euro. Pjesmarrja minimale per tu realizuar eshte 8 persona . Personat qe nuk duan te jene pjesmarres mund te qendrojne per plazh ne Sarande ). Konsumimi i darkes ne hotel.

Dita  3  : Plazh Ksamil – Lekures

Pas mengjesit ne hotel i drejtohemi plazheve te Ksamilit,

Qendrimi ne plazh deri pasdreke .

Pas plazhi kthehemi ne hotel .Pas darkes , vizite ne Kalane e Lekursit per nje panorame fantastike plote drita te qytetit te  Sarandes .(Ekstra:300 lek/personi)

Dita  4  : Plazh ne Sarande .

Pas mengjesit ne hotel se bashku me shoqeruesin tone do te nisemi per ne plazh ne Sarande.

Qendrimi ne plazh deri pasdreke. Me pas do te kemi mundesi konsumimin e darkes dhe do te kemi qendrim te lire per te shijuar jeten e nates te qytetit te Sarandes.

Dita 5 : Sarande –  Tirane .

Mengjesi ne hotel . Qendrim per plazh ne Sarande deri ne mesdite . Me pas vazhdojme udhetimin per ne kthim me ndalesa gjate rruges.

Mberritje ne Tirane , Durres & Elbasan  ne darke .

Fundi i sherbimit tone .

 

Informacione mbi akomodimin : 

Duhet te keni me vete :
Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata.

Sugjerim :
NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *AKOMODIMI NE HOTEL 3* ose 4* ( AFER QENDRES SE SARANDES)
 • *TRANSPORTI DHE VIZITAT SIPAS PROGRAMIT ME BUS/MINIBUS .
 • *MENGJESI DHE DARKA SIPAS PERZGJEDHJES TUAJ .
 • *SHOQERUESI GJATE GJITHE UDHETIMIT .
 • *PERDORIMI I PISHINES ( PER HOTEL MEDITERRANE 4*)
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Lundrimi me anije luksoze , 25 Euro .
 • *DREKAT .
 • *GJITHCKA E PAPERMENDUR NE RUBRIKEN ( NE CMIM PERFSHIHET ) .
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-7.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 8 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020