Sarajeve 3 Dite 89 Euro
Sarajeve - Mostar - Medjugore
 • ► 7-9 Mars

Programi:

►Dita e pare:

-Nisja nga Tirana ne oren 06:00 .

-Nisja nga Durresi ne oren 05:15 . (Pagese extra €4.1 / personi )

-Nisja nga Elbasani ne oren 05:15 . (Pagese extra €4.1 / personi )

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhet minimalisht  9 persona pjesemarres)

Kryerja e procedurave kufitare. Vizite e shkurter dhe pushim kafeje ku mund te konsumohet nje mengjes i lehte ne Nikshiq. Pas ketij pushimi do te nisemi te bejme nje vizite ne Megjugorje ose vendi I Gospa Mira (Zonja e Paqes) ku do te vizitojme Katedralen e Shenjte dhe shijojme bukurite e ketij vendi te bekuar. Nisja per ne Sarajeve. Mberritja ne Sarajeve dhe akomodimi ne hotel. Kohe e lire per te shfrytezuar facilitetet e hotelit pishina olimpike e mbyllur banja turke xhakuzi etj. Darka.

►Dita e dyte: Mengjesi. Fillojme vizitat ne oborrin e familjes Mbreterore te Hasburgve ne Ilizha dhe pas kesaj vizite transferohemi ne Vrela Bosna ose Mushkerite e Sarajeves. ( pagese extra 1 euro). Nisemi per vizitat ne Bashqarshi, Xhamite dhe Kishat e Sarajeves, qe jo me kot eshte quajtur Jeruzalemi i Europes. Ne marreveshje me grupin mund te organizohet shopping ne qendrat e medha tregtare si SKENDERAJ, OBI, VISA ose ROBOT. Kohe e lire dhe konsumimi i drekes ne nje nga lokalet e qendres se qytetit. Kthimi ne hotel dhe shfrytezimi i ambienteve te hotelit.

►Dita e trete: Ora 07.30-08.00 Mengjesi. Pas mengjesit nisja per ne Tirane. Ne rrugen e kthimit do te fillojme vizitat ne Mostar ose qyteti i Menekshese ku do te kemi mundesine te shohim Uren e famshme te Mostarit, rrugen e dyqaneve te mjeshterve te vjeter, Xhamine e Madhe dhe Katedralene e Betonte te Mostarit (e vetmja ne bote). Pas perfundimit te vizites ne Mostar. Nisja per ne Tirane. Gjate rruges pushime te shkurtra kafeje. Mberritja ne Tirane ne oret e vona te darkes dhe fundi i sherbimeve tona.

SHENIM:
(Per shkak te hapsires se pamjaftueshme kohore, kush deshiron te vizitoje Kryqin, mund ta realizoje vetem me taksi, qe eshte me pagese ekstra, 10 euro vajtje-ardhje per 4 persona)

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE

Ne cmim perfshihet

 • *Udhetim me autobus komod Tirane-Sarajeve-Tirane.
 • *Akomodimi ne hotel 4* ne qender te Sarajeves.
 • *Mbremje me muzike
 • *Mengjeset dhe darkat.
 • *Pishine dimerore,Sauna,Fitnes.
 • *Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit.
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Gjithcka qe nuk eshte permendur ne program
 • *Siguracioni i jetes
 • *Vizita tek kryqi ne Medjugorje
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0- 2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3- 9.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, 50% zbritje
  • 10  VJEC  DHE SIPER PAGUAN SI I RRITUR

  Shenim
  ►Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ►Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ►Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes .

  ► Ne rast anullimi te udhetimit klienti njoftohet 3 dite para

  ► Per realizimin e ketij udhetimi numri minimal i pjesmarresve eshte 20
  ►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ►Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar .

  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.

  Sugjerim : Nese ngeleni te kenaqur nga  sherbimi i shoferit apo i guides ne baze te mundsive tuaja mund te vendosni nje shume minimale  si bakshish per vlersimin e stafit tone .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020