PRISHTINË – PEJË- UJËVARA E DRINIT 2 DITË €39
PRISHTINË, PEJË, RUGOVË, UJËVARA E DRINIT TË BARDHË, SHPELLA E RADACIT
 • ► 5-6, 12-13, 19-20, 26-27 Qershor.
 • ► 3-4, 10-11, 17-18, 24-25, 31 Korrik-1 Gusht
 • HOTEL KARAGAQ 3* €39 (Peje)
 • HOTEL DUKAGJINI 5* €55 (Qender ne Peje)
 • Paketa me transport individual , - €10/person .

Programi:

►Dita e parë:

► Nisja nga Tirana në orën 06:00.

► Nisja nga Durrësi  në  orën 05:15.

► Nisja nga Elbasani në  orën 05:15

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së doganes në Morinë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Nisemi ne drejtim te Pejes, për të vizituar Shpellën e Radacit dhe Ujëvarën e Drinit të Bardhë. Vazhdojme vizitat për në Grykën e Rugovës ku do të keni mundësinë të prekim natyrën mbresëlënëse. Për ata që dëshirojnë më shumë adrenalinë sugjerohet të provojnë Zip Line.Pas vizitave do kemi kohë të lirë për të konsumuar edhe drekën në një nga restorantet tradicionale të qytetit. Mepas  kryejme akomodimin tek hotel Dukagjini 5*. Qëndrim i lirë për të shfrytëzuar sherbimet trajtuese te hotelit si pishina dimërore, jacuzzi, sauna dhe palestër. Opsionale shëtitje në qytetin e Pejës për të vizituar Pazarin e Vjetër, Mullirin e Haxhi Zekës, Parkun e Paqes, etj.

Darka në hotel dhe pas saj guida shoqëruese ju sugjeron disa vende me muzikë ku mund të kaloni mbrëmjen.

►Dita e dytë:

Pas mëngjesit në hotel nisemi  në drejtim te Prishtinës, ku do të vizitojmë pikat kryesore të qytetit të rëndësishëm shqiptar që përbëjnë atraksion turistik dhe na flasin më shumë për historinë e Prishtinës, si Librarinë Kombëtare, monumentin Newborn dhe Statujën e Skënderbeut.Koheqendrim i lire . Nisemi per ne qytetin e Prizrenit  ku do të vizitojmë Muzeun e Lidhjes së Prizrenit, Pazarin e Vjetër, Xhaminë , shopping ne qender te Prizrenit .Me pas sugjerohet dreka ne qender te  Prizrenit. Nisja në rrugën e kthimit me ndalesa të shkurtra.

Mbërritja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

►Kujdes:

Duhet të jeni të pajisur me Letërnjoftim ose Pasaportë gjatë udhëtimit!

►Sugjerim :

NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I SHOFERIT APO I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD
 • *AKOMODIMI NE HOTEL (SIPAS PERZGJEDHJES TUAJ)
 • *MËNGJESI (Darka opsionale €10/person )
 • *PËRDORIMI I PISHINËS DIMËRORE, SAUNA, JACUZZI DHE PALESTËR (Per hotel Dukagjini5*)
 • *GUIDA SHOQËRUESE GJATË UDHËTIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *DREKA DHE PIJET GJATË VAKTEVE
 • *GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË "PËRFSHIHET"
 • Shenim


  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  0-2.99 VJEC PA PAGESE

  3-5.99 VJEC PAGUAJNE 50 %

  MBI 6 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020