Meteora – Kallabaka – Janine 2 Dite €55
Janine - Metora - Kallabaka - Kastoria
 • ► 12-13 SHKURT
 • ► 5-6 , 7-8 MARS

Programi:

Dita e pare :

-Nisja nga Tirana në oren 05.00 .

-Nisja nga Durresi ne oren 05:30. (Pagese extra 500 lek/person)

-Nisja nga Elbasani ne oren 04:20. (Pagese extra 500 lek/person)

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhet minimalisht 9 persona pjesemarres)

Vazhdojme udhëtimin me autobus për në Janinë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Kalimi nga pika kufitare e Kakavisë drejt Janinës, kryeqendrës së Epirit. Vizitohet Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret dhe Xhamitë e Vjetra dhe ishulli i Janines ku ndodhet dhe shtepia muzeale e Ali Pashe Tepelenes. Pasdite vonë, vazhdimi i rrugës për në Kallabaka. Sistemimi dhe akomodimi në hotel.

Dita e Dytë: Mengjesi në hotel. Paradite, vizitë panoramike e disa prej manastireve më të famshëm të Meteorës. Zonës më të bukur në Greqi që shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO. Konsumimi i ushqimit në Meteora. Vizitë në Kostur. Kthimi ne Shqipëri nga dogana e Kapshticës. Ndalesa të shkurtra gjatë rrugës për kafe.
Mberritja në Tiranë, Durres dhe Elbasan në mbremje.

Fundi i shërbimit tonë .

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT , NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

 

Informacione të rëndësishme:

Duhet te mbani maska pergjate udhetimi,

Në lidhje me kushtet dhe specifikat e COVID-19 për të kaluar kufirin  në GREQI do i’u duhet të keni:
Test te shpejte Antigene (TE CILIN MUND TA KRYENI NE NISJE NE TIRANE) ose PCR Test, të cilin mund ta kryeni tek Laboratoret e akredituar ; Test i shpejte Rapid duhet te jete jo i vjeter sesa 48 ore ndersa PCR-ja duhet të jetë jo më i vjetër sesa 72 orë para mbërritjes në Turqi ose pashaporte vaksinimi me te dyja dozat ;
Duhet patjeter te plotesoni formularin PLF 24 ore para hyrjes ne territorin e shtetit te GREQISE dhe ta ruani ate ne telefonat tuaj mobil ose te printuar. Linkun e formularit e gjeni ketu: https://travel.gov.gr/#/

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit
2-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
3-Dokumentin qe keni kaluar Covid
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti vajtje - ardhje dhe shetitjet perkatese me autobus
 • *Akomodimi ne hotel 3* ne Kallabaka
 • *Mengjesi
 • *Guida shqiptare gjate gjithe udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Dreka dhe darka
 • *Siguracioni i jetës në udhëtim
 • *Hyrja në Manastire
 • *Taksa lokale e ligjit Greke 3 euro nata për dhomë.
 • Shenim

  SHENIM
  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-8.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 35 % ZBRITJE
  • MBI 9 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA
  ► PER REZERVIM, MUND TE PAGUANI 50% TE SHUMES TANI, NDERSA PAGESEN E PLOTE DERI 7 DITE PARA NISJES.
  ► NE RAST ANULLIMI NGA KLIENTI PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020