Vermosh – Tamarë – Lëpushë – Plavë 2 Ditë 5900 Lekë
Lepushe - Tamare - Vermosh - Plave - Guci - Vuthaj
 • ► 5-6, 12-13, 19-20, 26-27 ,30 Qershor - 1 Korrik
 • ► 3-4, 7-8 , 10-11, 14-15, 17-18, 21-22, 24-25, 28-29, 31 Korrik - 1 Gusht
 • ► 4-5, 7-8, 11-12, 14-15, 18-19, 21-22, 25-26, 28-29 Gusht
 • ► 1-2 , 4-5, 8-9, 11-12, 18-19, 25-26 Shtator
 • ► Hotel Rosi
 • ► Shtepiza Druri Eko Katun Rosi
 • Per transport individual -1000 Leke/personi

Programi:

►Dita e Parë :

Nisja nga Tirana ne oren 06:00.

Nisja nga Durresi ne oren 05:15 .

Nisja nga Elbasani ne oren 05:15 .

Ndalesa gjate rruges , nje ne aksin rrugor Lezhe – Shkoder per te pire kafen e mengjesit.
Ndalese ne Ballkonin Leqet e Hotit ku shijojme pamjen e mrekullueshme qe na rrethon ne te katerta anet.
Mberritje ne Lepushe , ne dreke.
Me pas i drejtohemi Ujvares se Lepushes ( rreth 45 minuta ecje malore vajtje – ardhje)

( Shenim per personat qe nuk duan te bejne ecjen mundet te qendrojne tek bujtina, shetitje aty prane ose kohe e lire).Me pas nisemi per ne Plavë duke kaluar doganen ”Bashkimi” dhe vizitojme qytetin dhe Liqenin e Plavës.
Me pas mberrijme ne Guci dhe akomodohemi ne hotel Rosi . Vjen koha e darkes , shijojme ushqimin ne tavolinat e shtruara me gatimet tradicionale te zones. Mbremje festive.

►Dita e Dytë :

Konsumimi I mengjesit ne hotel mes ajrit te paster dhe gjelberimit perreth , duke shijuar gjithe natyren fantastike te trevave Shqiptare ne Malin e Zi .
Me pas nisemi per ne fshatin Vuthaj ku do te bejme vizite ne Krojet e Ali Pashe Gucise dhe ne Syrin e Kalter te Skafkacit sebashku me Ujvaren GËRLA .
( Sugjerohet dreka tek restoranti buze ujvares , EXTRA 10 euro per person ). Me pas kthehemi per ne Tamare (qendrim rreth 30 minuta) . Kthehemi per ne Tirane me nje ndalese ne Shkoder .Mberritja ne Tirane , Durres  dhe  Elbasan rreth ores 21:00 – 22:00.

Fundi I sherbimit tone !

►Sugjerohet te keni me vete :

Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji .
MOS HARRONI DUHET TE MERRNI ME VETE EDHE KARTAT E ID OSE PASHAPORTEN

►Info mbi destinacionin :

Fshati Lepushë ndodhet 21 km larg Tamares dhe 10 km më në juglindje të fshatit Vermosh.Ky fshat gjendet 1200 m mbi nivelin e detit dhe vlerёsohet si kryevepra e natyrёs sё Kelmendit. Ai shtrihet nё njё luginё tё butё tё veshur me gjelbërim, ku pranё saj ngrihen Bjeshkёt e Namuna, vendi ku lindёn legjendat dhe Eposi i Kreshnikёve etj..

►Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me bus/minibus .
 • *Akomodimi Ne hotel
 • *Mengjesi ( Dites 2)
 • * Darka ( Dites 1) (Pijet gjate vakteve)
 • *MBREMJE FESTIVE
 • *Shoqerues Shqiptare
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Gjithcka qe nuk eshte permendur ne rubriken "Ne cmim perfshihet"
 • *Dreka ( Dites 1)
 • *Dreka ne Vuthaj Diten e 2 ( 10 Euro per person)
 • *Siguracioni i shendetit ne udhetim
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 1-3 ditë para.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020