KORÇË – VOSKOPOJË 2 DITË 4500 LEKË
KORCË, VOSKOPOJË, TUSHEMISHT, DRILON
 • 5-6, 12-13, 19-20 , 26-27 Qershor
 • ► 3-4, 10-11, 17-18, 24-25, 31 Korrik-1 Gusht
 • ► Hotel Kocibelli ( Qender te Korcës ) (4500 lekë me mëngjes , 5500 lekë mëngjes + darkë)
 • ► Bujtina Samara ( Voskopojë ) (4500 lekë me mëngjes , 5500 lekë mëngjes + darkë)
 • ► Hotel Moskopole ( Voskopojë ) (4500 lekë me mëngjes , 5500 lekë mëngjes + darkë)
 • ► Hotel Cavalioti ( Voskopojë ) (4900 lekë me mëngjes , 5900 lekë mëngjes + darkë)

Programi:

► Dita e pare:

Nisja nga Tirana ne oren  06:00.

Nisja nga Durresi ne oren 05:15.

Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

Vazhdim i udhetimit tone drejt Parkut Natyror ne Drilon me nje ndalese gjate rruges per pushim dhe kafe. Vizite ne Tushemisht tek “Teto Ollga”.  Opsionale lundrim me varke ne Drilon. Vazhdimi i udhetimit per ne Korce. Dreka e lire me gatime tradicionale ne tavernat e zones (Nevecisht).  Nisim vizitat ne pikat kryesore te qytetit: Bulevardi, Katedralja, Pazari i Vjeter, Mesonjtorja e Pare, etj.

Akomodohemi ne hotel ne Korce dhe Voskopoje. Darka do te konsumohet ne hotel (Hotel Cavalioti muzike live). Mbremje e lire.

► Dita e dyte:
Mengjesi ne hotel. Me pas nisemi drejt Voskopojes. Sapo mberrijme nisim vizitat dhe njohjen me historine e fshatit te Voskopojes. Ecin neper rruget e gurta per te prekur nga afer fshatin me kishat e njohura dhe natyren mbreselenese. Konsumojme dreken me gatime tradicionale dhe me pas nisemi per ne Tirane, Durres  dhe Elbasan. Ndalese gjate rruges se kthimit. Mberritja ne mbremje.

Fundi i sherbimit tone!

►Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata, etj.

►Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me automjet komod
 • *AKOMODIM NË HOTEL
 • *MENGJESI
 • *SHOQERUES SHQIPTARE
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIM PERFSHIHET"
 • *Dreka opsionale menu me gatime tradicionale 1200 leke/personi.
 • *Darka opsionale 1000 leke .
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 6-11.99 VJEC 25%  ZBRITJE

  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 1- 3 ditë para.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020