Korçë Përmet 2 Ditë 5500 Lekë
DRILON-KORCE-VOSKOPOJE-FARMA SOTIRA-BANJAT E BENJES-PERMET
 • ► 5-6, 12-13, 19-20, 26-27 Qershor
 • ► 3-4, 10-11, 17-18, 24-25, 31 Korrik - 1 Gusht
 • ► 7-8,14-15, 21-22, 28-29 Gusht
 • ► 4-5, 11-12, 18-19, 25-26 Shtator
 • HOTEL KOCIBELLI 4* (Qender te Korces)

Programi:

► Dita e pare:

Nisja nga Tirana ne oren  06:00.

Nisja nga Durresi ne oren 05:15.

Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

Vazhdim i udhetimit tone drejt Parkut Natyror ne Drilon me nje ndalese gjate rruges per pushim dhe kafe. Vizite ne Tushemisht tek “Teto Ollga”.  Opsionale lundrim me varke ne Drilon. Vazhdimi i udhetimit per ne Voskopoje . Dreka e lire me gatime tradicionale ne tavernat e zones . Me pas kthimi ne Korce .Vizite ne fabriken e prodhimit te birres , Birra Korca . Nisim vizitat ne pikat kryesore te qytetit: Bulevardi, Katedralja, Pazari i Vjeter, Mesonjtorja e Pare, etj.

Akomodohemi ne hotel Kocibelli . Darka do te konsumohet ne hotel. Mbremje e lire.

► Dita e dyte:

Pas mëngjesit në hotel nisemi drejt Qytetit të Leskovikut ku do të kalojmë përmes Qytetit të Ersekës. Vazhdimi i kalimit drejt Gërmenjit. Dreka në Farma Sotira në ajrin e paster dhe natyren e pa krahesueshme do të keni mundësi të provoni një drekë me ushqime tradicionale të zonës. Pas dreke vazhdimi i udhëtimit drejt Përmetit, qytetit të trëndafilave. Ndalesë rreth 2 orë në Banjat e Bënjes  dhe në qytetin e Përmetit. Vazhdojmë udhëtimin drejt Tiranës nëpermjet grykes së Këlcyrës. Ndalesa për pushim në Fier. Mbërritja në Tiranë në mbrëmje.

FUNDI I SHËRBIMIT TONË

►Sugjerohet te keni me vete :

-Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata,

►Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me automjet komod
 • *AKOMODIM NË HOTEL
 • *MENGJES + DARKA
 • *SHOQERUES SHQIPTARE
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIM PERFSHIHET"
 • *DREKA
 • *BILETAT E HYRJES NE BIRRARI OSE MUZE
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 6-11.99 VJEC 25%  ZBRITJE

  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 1- 3 ditë para.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020