Ski Në Kolashin 2 Ditë €55
Kolashin - Podgorica - Ujevara Niagara
 • ► Janar 8-9, 12-13, 15-16, 19-20, 22-23, 26-27, 29-30
 • ► Shkurt 2-3, 5-6, 9-10, 12-13, 13-14, 16-17, 19-20, 23-24, 26-27
 • ► Mars 5-6, 6-7, 7-8
 • ►Hotel Podgorica 4* €55 (Podgorice)
 • ►Hotel Hilton 5* €69 (Podgorice)

Programi:

►Dita e pare:

-Nisja nga Tirana ne oren 06:30.

-Nisja nga Durresi ne oren 05:45. (Pagese extra €4.1 / personi )

-Nisja nga Elbasani ne oren 05:45. (Pagese extra €4.1 / personi )

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhen minimalisht 9 persona pjesemarres)

Kalimi i kufirit nga dogana e Hanit te Hotit. Ndalese per kafe gjate rruges. Pas proceduarave kufitare, vazhdimi i udhetimit  per ne ujevaren e Niagares per konsumim kafe. Ndalesa e dyte do te jete te qendra tregetare Delta City per shopping ku do te keni mundesi te konsumoni dhe ushqim ne lokalet e ndryshme qe kjo qender ofron. Pas Delta City do te bejme akomodimin ne hotelet perkatese. Konsumimi i darkes. (me ane te sugjerimit te guies mund te frekuentoni jeten e nates ne qytetin e Podgorices)

►Dita e dyte:
Pas konsumimit te mengjesit, nisemi per ne Kolashin. Mberritja ne Kolashin rreth ores 10:00- 10:30 dhe qendrimi ne Kolashin perafersisht 3-4 ore.
Nisja per ne kthim pas drekes.

Mundesi per per te bere sporte dimerore si: Ski, Snowboard ose Motorr-Bore. Sugjerohet te konsumohet dreka ne restorantet e zones.

PISTA E SKIJIMIIT NE KOLASHIN konsiderohet si me e madhja ne Malin e Zi, duke zoteruar 14 km hapsire per skijim te ndara ne pista te ndryshme te skijimit sipas kategorive te veshtiresise.
Gjithashtu ndodhen edhe 6 teleferik per tu zhvendosur skiatoret nga njera pistë ne tjetren. Pas shfrytezimit te Kolashines me natyren e bardhe qe ajo ofron, nisemi per ne Shqiperi me ndalesa te shkurtra gjate rruges.

Fundi i sherbimit tone.

Sugjerohet te keni me vete:

-Veshje Dimerore kundra bores, Kambale ose cizme kundra bores, Doreza kundra bores, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres, fruta te thata, cokollata,

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERESIMIN E STAFIT TONE .

Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Malit të Zi, duhet të posedoni:

1. Certifikatë vaksinimi të plotë me numrin e duhur të dozave dhe nga doza e dytë të mos ketë kaluar më shumë se 6 muaj.

2. Vërtetim se personi ka kaluar Covid-19 (që kanë kaluar jo më pak se 10 ditë dhe jo më shumë se 180 ditë nga testi pozitiv PCR ose i shpejtë antigen).

Në të dyja rastet personi duhet të ketë patjetër ose testin negativ PCR jo më të vjetër se 72 orë, ose testin e shpejtë Antigen jo më të vjetër se 48 orë.  Nuk është më e mundur hyrja në Malin e Zi vetëm me test negativ.

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid,  nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoje nje nga kriteret me poshte :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid
3-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

 

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti sipas programit Tirane – Podgorice – Kolashin – Tirane
 • *Akomodimin sipas hoteleve perkatese
 • *Mengjesi & Darka
 • *Perdorimi i SPA & Pishines Dimerore per hotel Hilton
 • *Shoqerues Shqiptare
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Siguracioni i shendetit ne udhetim
 • *Pajisjet e skive
 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIME PERFSHIHET"
 • *Taksa lokale 1.90 EURO/PERSON NE NATE ( Hotel Podgorica )
 • *Taksa lokale 2.90 EURO/PERSON NE NATE ( Hotel Hilton )
 • Shenim

  SHENIM:

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-11.99 VJEC PERFITON 35% DISCOUNT
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.

  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.

  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE

  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)

  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 2-3 DITË PARA.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.

  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020