Budva – Kotorr – Ulqin 2 Dite €59
Budva - Kotorr - Ulqin
 • ► Janar: 2-3, 8-9, 15-16, 22-23, 29-30 €59

Programi:

►Dita e pare:

-Nisja nga Tirana ne oren 06:00.

-Nisja nga Durresi ne oren 05:15. (Pagese extra €4.1 /personi )

-Nisja nga Elbasani ne oren 05:15. (Pagese extra €4.1 /personi )

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhen minimalisht 9 persona pjesemarres)

Kryerja e procedurave kufitare ne Muriqan. Ndalese e shkurter per te konsumuar mengjesin.
Vazhdojme rrugen drejt Shen Stefanit ku do te bejme nje ndalese panoramike ne Ishullin e njohur Shen Stefan. Vazhdojme drejt qytetit te Kotorit, i cilesuar si nje nga qytetet me te bukura ne Malin e Zi. Ne Kotor do te vizitojme Qytetin e Vjeter, Portin e Jahteve, Gjirin e Kotorit (Opsionale shetitje me anije ne Gjirin e Kotorit 5 euro/personi). Kohe e lire per te konsumuar dreken ne Kotor (individuale).Pas vizitave ne Kotor, nisemi drejt Budves  per te vizituar Qytetin e Vjeter, kercimtaren e Budves, Portin e Jahteve.Qendrim ne Budva 1 ore e 30 min ose 2 ore. Pas vizitave kryejme akomodimin ne hotel. Darka ne Hotel.

►Dita e dyte:

Mengjesi ne hotel. Pas konsumimit te mengjesit do te nisemi drejt Ulqinit,

Vizitojme qytetin e vjeter te Ulqinit, Kalane, Kulla e Balshajve.

Nisja per ne kthim pasdreke. Konsumimi i drekes ne Shkoder.

Mberritja ne Tirane, Durres dhe Elbasan ne mbremje .

Fundi i sherbimit tone!

►Duhet te keni me vete:

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

►Sugjerim:

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Për të udhëtuar nga Shqipëria drejt Malit të Zi, duhet të posedoni:

1. Certifikatë vaksinimi të plotë me numrin e duhur të dozave dhe nga doza e dytë të mos ketë kaluar më shumë se 6 muaj.

2. Vërtetim se personi ka kaluar Covid-19 (që kanë kaluar jo më pak se 10 ditë dhe jo më shumë se 180 ditë nga testi pozitiv PCR ose i shpejtë antigen).

Në të dyja rastet personi duhet të ketë patjetër ose testin negativ PCR jo më të vjetër se 72 orë, ose testin e shpejtë Antigen jo më të vjetër se 48 orë.  Nuk është më e mundur hyrja në Malin e Zi me test negativ.

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid,  nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoje nje nga kriteret me poshte :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit
2-Dokumentin qe keni kaluar Covid
3-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

 

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me mjet komod.
 • *AKOMODIMI NE HOTEL.
 • *Mengjesi + Darka.
 • *Shoqerues gjate gjithe udhetimit.
 • *Pishine e dimerore.
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *1. Siguracioni i jetes ne udhetim
 • *2. Hyrjet në monumente dhe muzeume. ( Citadela Budva 2.5 Euro, Shetitje me anije Kotor 5 Euro)
 • *3.TAKSA LOKALE E HOTELIT 1.5 EURO.
 • *4.GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER.
 • *Taksa lokale e qytetit te Kotorrit 1 euro/person.
 • Shenim

   

  Politikat e Femijeve

  0 – 1.99 Vjec (Falas)
  2 – 11.99 (35 % discount )

  12 vjec dhe siper  – Pagese e plote

  #SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-3 DITË PARA.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  ►AGJENCIA NUK MBAN PERGJEGJESI  PER MBERRITJEN NE DESTINACION APO NDRYSHIMIN E PROGRAMIT NE VARESI TE KUSHTEVE ATMOSFERIKE APO FORCA TE NDRYSHME MADHORE .
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI AS NUK KRYEN RIMBURSIME PER PERSONAT TE CILET REZULTOJNE POZITIV PAS KRYERJES SE TESTIT ANTIGJEN/PCR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020