Beograd 3 dite 89 Euro
Beogradi
 • ► 10-12, 24-26 Shtator
 • ► 8-10, 22-24, 29-31 Tetor
 • ► 5-7, 12-14, 26-28, 27-29 Nentor

Programi:

►Dita e pare:

-Nisja nga Tirana ne oren 04:00 ,
-Nisja nga Durresi ne oren 03:15  ,( Kosto extra 500 Lek/personi)
-Nisja nga Elbasani ne oren 03:15 ,( Kosto extra 500 Lek /personi)

►(Per realizimin e transfertave nga Durresi dhe Elbasani duhet minimalisht  9 persona pjesemarres nga total autobusi)

Vazhdojme udhetimin ne drejtim te Kosoves .Ndalesa te shkurtra gjate rruges .
Vizite per pushim ne Nish  ku do shikohet Kalaja e vjeter e Nishit , Hamami dhe Xhamia Bali .Nishi gjithashtu njihet si vendlindja e perandorit Kostandinit te Madh i cili themeloi Kostandinopojen . Me pas nisemi drejt Beogradit . Mberritja ne Beograd pasdite vone . Akomodimi ne hotel .Shetitje e lire per vizite sipas sugjerimit te guides .

►Dita e dyte: Mëngjesi në Hotel. Vizitë në monumentet kryesore te qytetit si kisha e Shën Savës, Biblioteka Kombëtare, shëtitje në bulevardin kryesor “Kneza Millosha”, Parku i Pioniereve, Parlamenti i Serbisë, Bashkia e qytetit te Beogradit, ura Branko edhe ura e re e qytetit Ada,  Parku Kalemegdan ku gjenden rrenojat romake te qytetit antik, Statuja e Fitores, Rruga kryesore tregtare e Beogradit Kneza Mihaila. Do të shkojmë ne Novi Beograd për të vizituar parkun e Miqësisë, USCE, zyrat e Komitetit Qëndror të partisë Komuniste edhe “Bllokun” e Novi Beograd. Në vazhdim pas do shkojmë tek rruga e Shkodranëve “Skadarska Ulica”, ku do të qëndrojmë për drekë tek restorantet që gjendet aty.
Pas përfudnimit të vizitave do të drejtohemi në qendrën tregtare USCE ku do të kemi kohë të lirë shopping për rreth 2 orë.

**OPSIONALE- Në mbrëmje lundrojmë me anije për rreth 2 orë në lumin Danub ,ku nën atmosferën festive shijojmë pamjen që ofron qyteti i ndricuar gjatë  natës .

►Dita e trete: Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Tiranë.
Ndalesë e shkurtër në Prishtinë .
Pas vizites ne Prishtine, nisja për në Tiranë.
Mbërritja në Tiranë gjatë darkës.

Informacione të rëndësishme:

Duhet te mbani maska pergjate udhetimit,

Per te udhetuar drejt Beogradit  cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :

1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
3-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Per hyrjen ne SHQIPERI sipas ndryshimeve te reja nga shteti Shqiptar te masave anti-Covid , nga data 6 Shtator, date ne te cilen hyjne ne fuqi masat e reja, cdo person duhet te disponoj nje nga kriteret me posht :
1-Tampon PCR te 72 oreve te fundit.
2-Testi I shpejte antigene te 48 oreve te fundit.
3-Dokumentin qe keni kaluar Covid.
4-Certifikate vaksinimi te te dyja dozave.

Nese nuk dispononi asnje nga keto dokumenta si me siper, ju vete-karantinoheni 10 dite nga dita e mberritjes.

Ne cmim perfshihet

 • *Udhëtimi me autobus komod vajtje – ardhje dhe shëtitjet.
 • *Akomodimi ne hotel Holiday Inn 4*.
 • *Mëngjesi gjatë qëndrimit në hotel.
 • *Shoqërimi me guidë në gjuhën shqipe
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Dreka , Darka.
 • *Hyrjet në muzeume, shëtitjet me anije dhe gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
 • *Siguracioni i shëndetit
 • *Bileta e lundrimit në anije.
 • *Taksa e qendrimit ne hotel.
 • Shenim

  Politikat e femijeve

  • 0-2,99 VJEC JANE FALAS;
  • 3-6.99 VJEC, NESE AKOMODOHET NE DHOME ME 2 TE RRITUR, PERFITON  50% ULJE .
  • MBI 7 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.
  • NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1- 3 DITË PARA.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 7 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 694000016
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane, Tel: +355 682059020