Zip Line ne Rugove 1 Dite 17€
Rugove - Prizren - Peje
 • ► 3 , 10 , 17 ,24 , 29 , 30 Nentor

Programi:

Dita e Pare :
Vizitohet gryka e Rugove, Shpella e Radacit ( Bukuroshja e Fjetur) Ujvara e Drinit dhe burimi i Drinit te bardhe. Gjithashtu ne gryken e Rugoves keni mundesi te perjetoni dhe adrenalinen e Zip Line, i cili eshte 650 meter i gjate.

Nisja behet ne oren 6:00 nga Tirana ( Nisja nga Durresi ne 05:30) , pastaj nje ndalese ne luginen e lumit Drin ( KUKES) per te bere pushimin e pare. Pas pushimit nisemi drejt  qytetit te Pejes  . Kalohet ne periferi te qytetit te Prizrenit dhe mes per mes qytetit te Gjakoves per te arritur ne Peje. Mberritja ne gryken e Rugoves rreth ores 11:30 .Orar i lire per te shijuar adrenalinen e sportit te ZIP LINE . Ata qe nuk duan te perjetojne Zip line jane te lire te konsumojne dicka ne barin aty prane ose te shijojne natyren. Pas xhiros me Zip Line nga gjith grupi i drejohemi pjeseve me te bukura natyrore te zones.Me pas shkojm nisemi drejt burimit te Drinit te bardhe. Aty vizitojme Ujvaren e Drinit te Bardhe, Shpellen e Radacit dhe me pas konsumojme dreken ne nje nga restorantet aty prane.Vazhdimi i udhetimit  drejt Prizrenit , Ndales ne qendren tregetare  ETC.Kthimi  per ne Tirane  perseri nga dogana e Morines  me ndalesa te shkurtra gjate rruges .

Mberritja ne Tirane rreth ores 21:00 te darkes .Fundi i sherbimit tone !

Duhet te keni me vete :

Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,veshje sportive per ecje dhe shume energji .

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

17€

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTI VAJTJE – ARDHJE
 • *GUIDE SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *ZIP LINE - 10€
 • *SIGURACIONI JETES NE UDHETIM
 • Shenim

  #Politikat e Femijeve

  • 0-2.99 vjec janë falas;
  • 3-12 vjec 10 Euro .
  • Mbi 12 vjec paguan si i rritur;
  • Nëse nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udhëton me njërin ose asnjërin nga prindërit, i duhet patjetër prokurë e noterizuar.

  #SHENIM

  ►Per rezervim duhet te paguani shume e plote .

  ►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School