Korçë – Voskopojë 1 Ditë 1700 Lekë
Voskopojë , Korçë , Drilon
 • ► 29 Shkurt
 • ► 1 , 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28, 29 Mars
 • ► 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 26 Prill

Programi:

Nisja nga Tirana në orën 06:00 të mëngjesit.(Nisja nga Durrësi në orën 05:30)

► Ndalesë për kafe gjatë rrugës. Vazhdojmë udhëtimin drejt Parkut Natyror në Drilon. Shëtitje e lirë dhe pushim në Drilon rreth 1 orë.
► Mbërritja në fshatin turistik e piktoresk të Voskopojës. Shëtitje në fshat për të shijuar ambjentin fantastik që natyra e Voskopojës ofron gjithashtu edhe vizitë në kishat e Voskopojës për tu njohur me trashëgiminë kulturore, të cilat aktualisht vazhdojnë të ruajnë madhështinë dhe rëndësinë e gjithë historisë së përjetuar më parë si një qendër kryesore jo vetëm në Shqipëri por në gjithë perandorinë Bizantine që në shek e 14-të. Kohë e lirë për argëtim nën sugjerimet e guidës. Konsumimi i drekës me produkte bio të vendit në një nga restorantet më të mirë të zonës.
► Pas dreke nisemi për në qytetin e serenatave, Korçë. Vizitë në zonën qëndrore të qytetit, tek Pazari, Shëtitorja, Katedralja dhe jo vetëm për rreth dy orë.

Nisemi në rrugën e kthimit, mbërritja në Tiranë e Durrës në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

Sugjerohet të keni me vete :

 • Çantë shpine, shishe uji 1 litër, rroba pambuku për ndërresa, fruta të thata, çokollata,veshje sportive për ecje dhe shumë energji.

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Kliko ketu Dardhe 1 ditore

Kliko ketu Ski ne Dardhe Voskopoje 2 ditore

Kliko ketu Ski ne Dardhe Voskopoje 3 ditore

Kliko ketu Viti I Ri ne Voskopoje Korce

1700 Lekë

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me automjet komod
 • *Shoqëruesi i grupit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Dreka e organizuar 1200 lekë me Muzikë Live gjatë ditëve te Diela ( e sugjeruar )
 • Shenim

  SHENIM

  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 3 DITE PARA NISJES .
  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 1-2 ditë para.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  Politikat e femijeve

  0 – 2.99 Vjec pa pagese
  3 – 5.99 Vjec 40 % discount
  Mbi 6 vjec pagese e plote .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School