Vjene – Budapest 5 Dite 199 Euro
Vizitohen: Zadar - Vjene - Graz - Budapest - Beograd
Data e Udhetimit:
 • 25 – 29 TETOR
 • 25 – 29 NENTOR
 • 23-27 DHJETOR
 • 14-18 SHKURT
 • 7-11 MARS

Programi:

►Dita e Parë: Tirane – Zadar
Nisja në oren 04:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat. Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Zadar.

►Dita e Dytë: Zadar – Zagreb – Viene
Mëngjesi në Hotel.Pas mengjesit nisemi per ne Zagreb , ku vizitohet qyteti me monumentet historike të tij per rreth 2 ore Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak. Nisemi drejt qytetit te Vjenës. Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Viene.

►Dita e Tretë: Viene – Budapest
Mëngjesi në Hotel. Gjatë ditës vizitë me guidë ne dispozicion në pikat turistike më të bukura të Vienës, si: Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve. Nisja për në Budapest. Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Budapest.

►Dita e Katërt: Budapest – Beograd
Mëngjesi ne Hotel. Gjatë ditës vizitohen monumentet më tërheqëse të Qytetit si: Sheshi i Heronjve, Kalimi tek Ura e Luanëve dhe Parlamenti 500 vjecar , Kodra Gellert, Keshtjella e Budes, Fortesa e Peshkatarit, , Katedralja e Shën Stefanit, Citadela etj. Pasdite, Nisja për në Beograd. Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Beograd.

►Dita e Pestë: Mëngjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisim turin e Beogradit ku do te viziojme Kishen Shen Sava si kisha ortodokse me e madhe ne Ballkan, me pas i drejtohemi qendres historike Pedonalja Knjez Mihajllova, Keshtjellen e Beogradit, Parlamentin, Teatri Kombetar, Pallati Albania etj. Pas vizitave nisemi drejt Tiranes. Mberritja në Tiranë.

Ne cmim perfshihet

 • *Udhetim me autobus komod
 • *Akomodimi në hotel
 • *Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit
 • *Shoqërues shqiptar gjatë udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Gjithçka që nuk është përmendur në këtë program
 • *Hyrjet në monumente dhe muzeume. (Schonbrunn 17 Euro, Muzeu i Mbretereshe Elizabetes (Sisi) 13 Euro )
 • *Siguracioni i jetes ne udhetim
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  – Per femijet 0 – 3.99 vjec jane falas.
  – Per femijet 4 – 11.99 vjec paguajne 70euro me pak nga cmimi i plote.

  SHENIM
  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ► Per rezervim nevojitet 30% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes.
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,