Viti i Ri Ne ROME – VATIKAN
Vizitohen: Rome-Vatikan
Data e Udhetimit:
 • 29 Dhjetor - 2 Janar

Programi:

►Dita e Pare: 

Nisemi nga Tirana në orën 19:00 ku do të drejtohemi drejt Portit te Durrësit.
Rreth orës 21:30 akomodimi në traget në dhoma dyshe ose treshe sipas rezervimeve. Lundrojme gjatë natës në drejtim të Barit. Akomodimi në traget në dhomë.

►Dita e Dyte:

09:00 Pas përfundimit të procedurave doganore
nisemi nga Bari drejt Romës.
Ndalesa gjatë rrugës.
Rreth orës 15-00 mbërritja në Romë .
Vizitë në Vatikan,Piazza San Pietro, Castello San Angelo.
Akomodimi në Hotel.
Gjatë mbrëmjes shëtitje e lirë.

►Dita e Trete:

Pas mëngjesit në hotel ,
në 08:30 fillojm vizitat,Piazza Del Popolo,
Piazza di Spagnia, Piazza Navona,
Panteon, Via del Corso, Fontana di Trevi,
Piazza Venezia, Colosseo.
Gjatë turit do kemi edhe pushimin e drekës individuale,dhe pushim për kafe.

Ora 21:00 shkojmë drejt restorantit per darkën festive të natës së ndërrimit te viteve tek Fontana di Trevi.
Muzike shqiptare & te huaj .Fishekzjarre & atmosferë festive deri pas mesnatës

►Dita e Katert:

Mëngjesi në hotel.
Në orën 12:00 nisemi drejt Barit. Pas mbërritjes në Bari kryejme procedurat doganore.
Akomodimi në traget në dhomë.
►Dita e Peste:

Mbërritja në Portin e Durrësit rreth orës 8:00.
Pas veprimit të procedurave doganore
nisemi drejt Tiranes ku vjen
dhe fundi i udhëtimit tonë.

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me autobus komod
 • *Udhëtimi me traget Durrës – Bari (anasjelltas). Akomodimi në dhomë.
 • *Shoqërues shqiptar për gjatë gjithë udhëtimit
 • *Akomodimi në hotel me 3* ose 4 * me mëngjes
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
 • *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME
 • *EXTRA 85 EURO (MBREMJA FESTIVE E VITIT TE RI)
 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • Shenim

  SHENIM
  POLITIKAT E FEMIJEVE 0 – 2.99 VJEC JANE FALAS.
  3 – 11.99 VJEC PAGUAJNE -50 % ME PAK NGA CMIMI I PLOTE.

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,