VALBONË – 2 DITË ALL INCLUSIVE 7900 LEKË
VALBONE – LIQENI I KOMANIT - PRIZREN
 • ► 5 , 9 , 12 , 16 , 19 , 26 Shtator
 • ► 3 , 10 , 17 , 24 , 31 Tetor

Programi:

► Dita e pare

Nisja nga Tirana ne oren 06:00 .

Nisja nga Durresi ne oren 05:00 .

Nisja nga Elbasani ne oren 05:00 .

Gjate rruges per ne Vaun e Dejes do te bejme nje ndalese per kafe. Një udhëtim me traget në liqenin e Komanit është përshkuar shpesh herë si një nga udhëtimet më madhështore në botë, duke kaluar nëpër pamjet e mrekullueshme të maleve të thepisura ky udhetim eshte krahasuar me fjordet e Norvegjise. Mberritja ne Fierze starton udhetimin tone per ne fshatin e Valbones. Mberritja ne Valbone. Konsumimi i drekes me ushqimet tradicionale te zones.
Me pas te shoqeruar nga guida jone do te shkojme per vizite ne tek ujvara e Valbones . Kthimi perseri ne hotel. Darka ne hotel me mbremje festive.

► Dita e dyte

Nisja diten e diele ne oren 09:00 per liqenin e Xhemes, dhe me pas i drejtohemi Prizrenit per te vizituar zonat historike, vizita ne kala (individuale). Dreka do te hahet ne nje nga restorantet ne bulevard ne krahe te lumit. Nisja per ne Tirane nepermjet Rruges se Kombit, ndalese per kafe gjate rruges. Mberritja ne Tirane , Durres dhe Elbasan  ne mbremje .

Fundit i sherbimit tone.

►Duhet te keni Me vete : 

-Veshje Sportive ,Kepuce per Hiking ose Atlete, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese, rroba banjo, Krem dielli, Kapele, Syze Dielli, fruta te thata, cokollata,

►Shenim: 

Nga hoteli per te shkruar tek ujevara zgjat 20 minuta me makina dhe 30  ecje ne kemb ( 1 drejtim ) .

Automjeti qe eshte i pershtatshem per ate terren  merret me qera tek banoret e zones kushton 300 leke/personi vajtje-ardhje.

►Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me automjet komod
 • *AKOMODIMI NE HOTEL
 • *MENGJESI - DREKE- DARKE
 • *BILETA E TRAGETIT (KOMAN-FIERZE)
 • *GUIDA SHQIPTARE GJATE UDHETIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM .
 • *HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME .
 • *PIJET GJATE VAKTEVE .
 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER .
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM

  ► Nese trageti  nuk mund te niset ( per shkaqe natyrore etj  . ) udhetimit ne vajtje behet totalisht me autobus.

  ►Nese dogana  e Kosoves ndodh qe mund te mos kete te drejt kalimi ne dite te caktuara , kthimi per ne Tirane behet nga segmenti rrugor ( Bajram Curr – Has – Kukes) .

  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.

  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.

  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)

  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 3 ditë para.

  ► Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes.

  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

  ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

  ► NESE FEMIJA NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane .