Stamboll 4 ditë 110 €
Vizitohen: Stamboll - Selanik - Kastoria
Data e Udhetimit:
 • ►24-27 Maj
 • ►31 Maj - 3 Qershor , 7 - 10 , 14- 17 , 21-24 Qershor

Programi:

►Dita e Parë: Nisja nga Tirana në oren 13.00 dhe udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës dhe Selanikut për në Stamboll. Pushime të shkurtra gjatë rrugës.

►Dita e Dytë: Mbrritja në Stamboll rreth orës 08.00, Vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Xhamia Blu, Hipodromi, Dollmabahce, njohja me Bazilikën e famshme të Shën Sofisë, shëtitje me autobus, Qendrim ne qendren tregtare .Kalimi mbi Bririn e Artë nëpërmjet Urës së Gallatës, kalim në urat e varura të Bosforit për të kaluar në Kontinentin Aziatik, vizitë në pikën turistike të Çam Lixha (pikën më të lartë të qytetit, kodra e të dashuruarve). Kthimi në Hotel. Ssitemimi dhe Fjetje në Hotel.

►Dita e Tretë: Mëngjesi në Hotel. Udhëtim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për dy orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa. Fjetje në Hotel.

►Dita e Katërt: Mëngjesi në Hotel. Nisja per ne Tirane me ndalesa te shkurta gjate rruges dhe vizite ne Selanik . Mberritja ne Tirane ne darke vone

Ne cmim perfshihet

 • *Udhëtimi vajtje – ardhje me autobus
 • *Akomodimi 2 netë në hotel në qendër të pjesës Evropiane të Stambollit
 • *Mëngjeset për të gjithë ditët e qëndrimit
 • *Shëtitjet në Stamboll me autobus (sipas programit)
 • *Shoqërues dhe guidë shqiptare, për të gjithë ditët e qëndrimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *GJITHCKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
 • *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME. (SARAJET E SULLTANIT 10 EURO, KISHA E SHEN SOFISE 10 EURO, CISTERNA 5 EURO, SHETITJA ME ANIJE 8 EURO, AKUARIUMI 12 EURO, MUZEU I LUFTES 2 EURO, TURKISH SHOW 35 EURO )
 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • Shenim

  #SHENIM
  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ► Per rezervim, mund te paguani 30% te shumes tani, ndersa pagesen e plote deri 7 dite para nisjes.
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,