Selanik – Stamboll – Sofje 5 Dite 129 Euro
Kastoria - Selanik - Stamboll
 • ► 4-8 Mars
 • ► 17-21 Prill

Programi:

Dita 1: Tirane – Selanik 

Nisja nga Tirana në oren 5.00 ( Nisja nga Durresi ne oren 04:20 ) per ne Selanik. Pushime gjate rruges. Akomodimi ne hotel ne Selanik.
Pasdite shetitje ne qender te qytetit per te vizituar Kullen e Bardhe, Sheshin Aristotel, Rotonda dhe atraksione te tjera te Selanikut. Ne darke me ndihmen e guides mund te organizohet nje darke (rreth 15 euro) ne nje prej tavernave karakteristike te qytetit. Fjetja ne Hotel.

Dita 2: Selanik – Stamboll 

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit nisemi per ne Stamboll. Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Stamboll. Ne mbremje shetitje opsionale per te konsumuar dhe darken me ndihmen e shoqeruesit tone ose shopping dhe vizite ne aquariumin me te madh te Stambollit.

Dita 3: Stamboll

Mëngjesi në hotel. Paradite, vizitë panoramike me guidë në Monumentet Kryesore të qytetit, si: Muzeu PANORAMA 1453, Xhamia Blu, Bazilika e famshme Shen Sofise, Sarajet e Topkapise (hyrja opsionale me pagese ekstra 12 Euro). Ne fund kohe e lire per shopping ne  kapali carsi (Grand bazaar).Ne mbremje sugjerim per naten turke te organizuar ne anije ne nje lundrim magjepses gjate nates ne ngushticen e Bosforit.

Dita 4: Stamboll – Sofje 

Mëngjesi në Hotel. Nisemi per nje udhetim në Eminoy (stacioni i anijeve dhe jahteve për në Bosfor). Lundrim me anije për tre orë në Ngushticën e Bosforit në drejtim të Detit të Zi për të vizituar pjesën bregdetare të Stambollit, Evropën dhe Azinë, si dhe për të parë nga anija kalanë e vjetër, Rumelitisa.  Nisja per ne Sofje. Mberritja dhe akomodimi ne hotel.

Dita 5: Sofje – Tirane 

Mëngjesi në Hotel. Vizitë në Monumentet Kryesore te qytetit: Fillon nga Hotel Sheraton Balkan, Kisha St. Nedelia, Statuja St. Sofia, Kisha St. Petka Samardjiiska, Kisha Cifute Synagogue, Tregu Qendror, St. George Rotanda, Presidenca, Sheshi Battenberg, Galeria Kombëtare e Arteve, Teatri Kombëtar “Ivan Vazov”, Kisha Ruse, Monument i Ushtarëve të Panjohur, Akademia e Shkencave Bullgare, Parlamenti, Monumenti i Mbretit Clirimtar, Kisha St. Sofia, Katedralja Alexander Nevski dhe Crypt.  Nisja për në Tirane.

Fundi i sherbimit tone.

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *Udhëtimi me autobus
 • *Akomodim 4 nete ne hotel
 • *Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit
 • *Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program
 • *KISHA E SHEN SOFISE 13 EURO, SHETITJA ME ANIJE 7 EURO, AKUARIUMI 15 EURO, MUZEU I LUFTES 3 EURO, TURKISH SHOW NE ANIJE 35 EURO )
 • *Siguracioni i jetes ne udhetim ( i keshillueshem )
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 4- 11.99 VJEC NESE AKOMODOHEN ME DY TE RRITURIT PERFITON 50% ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  Shenim

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

  ►NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 5 DITE PARA

  ►PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School