Selanik – Meteora – Katerini 3 Dite 89€
Selanik - Meteora - Kastoria - Ujvara Edesa - Katerini
 • ► 29 Nentor - 1 Dhjetor

Programi:

►Dita e pare:

↪️ Dita e Parë: Nisja nga Tirana ne oren 05:00 ne drejtim te Kapshtices. Ndalesa gjate rruges per kafe dhe pushim. Pas kalimit te pikes kufitare te Kapshtices.Vazhdimi udhetimit drejt Ujevares Edesa  ku do te vizitojme nje nder Ujevarat me te medha dhe spektakolare te Greqise. Kohe e lire per te vizituar Ujeveren. Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Katerinit. Mberritja në Katerini. Darka ne hotel.

↪️ Dita e Dytë:
Mengjesi ne Hotel. Pas mengjesit nisemi për në Selanik. Ne Selanik do te vizitojme: Sheshin Aristoteli, Kulla e Bardhë, zona Tsimiski dhe monumente të tjera historike të qytetit. Kohe e lire per Shopping ne qendren me te madhe tregtare Cosmos. Kthimi ne hotel ne Katerini . Darka ne hotel.Vizite ne qender te Katerinit .

↪️ Dita e Tretë:
Mengjesi ne hotel . Pas mengjesit nisemi per te vizituar Meteoran, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin duke i pare nga afer. Me pas, vazhdojme drejt Kalabakes . Kohe e lire per te vizituar fshatin turistik te Kalabakes. Pasdite nisja për në Tirane. Gjatë rrugës ndalesa të shkurtra. Mberritja në Tirane.

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD
 • *AKOMODIM NË HOTEL PORTO DEL SOL NE KATERINI
 • *MENGJESI + DARKA
 • *SHOQERUES GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • *HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME
 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER
 • **TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC PA PAGESE
  • 3 – 11.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  Shenim
  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ► Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 4 dite para nisjes .
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ► Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School