Rome – Milano – Venecia 5 Dite 265 Euro
Vizitohen: ROME – MILANO – VENECIA – RIJEKA - SPLIT– BUDVA
Data e Udhetimit:
 • 25-29 Nentor
 • 23-27 Dhjetor
 • 14-18 Shkurt
 • 7 – 11 Mars

Programi:

►Dita e pare: Tirane – Bari – Rome
Nisja nga Tirana ne darke (nje nate para dates se publikuar) dhe duke shfrytezuar qytetin e Durresit do te kalojme me traget per ne qytetin e Barit dhe do te mberrijme atje ne oret e para te mengjesit. Me pas do vazhdojme udhetimin me autobuz per ne qytetin e Romes, mberritja ne Rome gjate drekes. Akomodimi ne hotel. Gjate mbremjes do te kemi vizita ne atraksionet qe ndodhen ne qender te qytetit te Romes si (Koloseu, Shatervani Trevi, Panteoni, Piazza Navona etj) .

►Dita e dyte: Rome – Milano
Pas konsumimit te mengjesit gjate paradites do te vizitojme Vatikanin. Pas vizites se Vatikanit ne darke do te nisemi per ne qytetin e Milanos. Mberritja ne Milano ne mbremje. Akomodimi ne hotel dhe me pas do te kemi shetitje te lire (pasi hoteli ndodhet 10 min larg qendres se qytetit me ecje ne kembe).

►Dita e trete: Milano
Pas konsumimit te mengjesit do te vizitojme pikat me interesante ne qender te Milanos tek Piazza Duomo (Katedralja e Milanos, Pallati Mbreteror, Galeria Vittorio Emanuele II, Teatri La Scala, Palazzo Sforcesco, Harku i paqes) por nuk do te mungoje koha e lire ne rrugicen e modes ne te cilen mund te beni shopping ne linjat e butiqeve me fame boterore si Armani, Gucci, D&G, Louis Vuitton, Versace etj. Kthimi ne hotel.

►Dita e katert: Milano – Venecia – Rijeka
Pas konsumimit te mengjesit startojme udhetimin tone drejt qytetit te Venecias ku ne 3-4 ore qendrim do te kemi mundesi te vizitojme Piazza San Marco, Katedralen e Venecias apo te bejme nje shetitje me gondola dhe te konsumojme nje dreke Veneciane. Me pas do te nisemi drejt qytetetit te Rijekes (Kroaci). Akomodimi ne hotel. Mbremje e lire pasi hoteli ndodhet ne qender te Rijekes.

►Dita e peste: Rijeka – Split – Budva – Tirane
Pas konsumimit te mengjesit nisemi per kthim ne Shqiperi por gjate rruges do te bejme ndalesa per vizite ne qytetin e Split (Kroaci) dhe Budva (Mal i Zi). Mberritja ne Tirane ne darke.

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me autobus komod
 • *Akomodimi ne hotel
 • *Mengjeset ne hotel
 • *Bileta e tragetit Durres – Bari me poltron(nese deshironi akomodim ne kabine 4-she kushton extra 15 euro/person)
 • *Guide Shqipetare gjate gjithe udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Bileta e hyrjeve neper muzeume
 • *Hyrja ne Venecia (20 euro taksa per person + trageti)
 • *Shetitja me gondola
 • *Akomodimi ne traget me kabine 4-she 15 euro/person
 • *Konsumimi ivakteve te drekes dhe te darkes
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3- 5.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • 6-11.99VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 30 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
  Shenim
  ►Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ►Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ►Per rezervim nevojitet 30% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes .
  ►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ►Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,