Rome – Firenze – Venecia – Rijeka
Vizitohen: Rome – Firenze – Venecia – Rijeka
Data e Udhetimit:
 • 14-18 SHKURT
 • 7-11 MARS
 • 4-8 PRILL
 • 2-5 MAJ

Programi:

►Dita e Pare:
Nisja nga Tirana ne darke. Mberritja ne Durres ku do ti hipim tragetit per te shkuar ne Bari.

►Dita e Dyte:
Mberritja ne Bari rreth ores 08:00 te mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme udhetimin drejt Romes. Ndalesa te shkurtra rruges per pushim, kafe & tualet. Mberitja ne Rome pas drekes, rreth ores 16:00. Akomodimi ne hotel, vizite ne Colosse & Piazza Venezia.

►Dita e Trete:
Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 fillojm turin e Romes ku do te vizitojme Vatikanin, Castel San Angelo, Plazza del Popolo. Plazza di Spagnia, Fontana di Trevi, Via Del Corso, Panteoni. Nisja drejt Firenzes rreth ores 16:00. Mberritja dhe akomodimi ne hotel. Vizite ne Michelangelo dhe me pas qendrim I lire .

►Dita e Katert:
Pas mengjesit startojme vizitat ne qendren historike duke filluar nga galleria Degli Uficci, Ponte Vechio Piazza della Signoria, Piazza Duomo. Ora 16:00 nisja drejt Venecias. Mberritja ne Venecia ne darke. Akomodimi ne hotel.

►Dita e Peste:
Mengjesi ne hotel. Ne oren 08:30 nisemi nga Punto Sabione per hyre ne brendesi te ishullit te Venecias nepermjet kanalit. (Kosto extra 20 euro per taksen e qytetit dhe bileten e anijes) Fillojme vizitat ne Piazza San Marco ku ndodhen pothuajse te gjitha kishat, monumentet dhe atraksionet e Venecias. Ne dreke nisja per ne Rijeka. Mberritja ne hotel. Me pas qendrim i lire.

►Dita e Gjashte:
Pas mengjesit ne hotel. Nisja per udhetimin ne kthim per ne Tirane me ndalesa te shkrutra gjate rruges. Mberritja ne Tirane ne darke.
Fundi i sherbimit tone.

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
 • *AKOMODIMI NE HOTEL
 • *MENGJESET NE HOTEL
 • *BILETA E TRAGETIT DURRES – BARI ME KABINE
 • *GUIDE SHQIPETARE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *BILETA E HYRJEVE NEPER MUZEUME
 • *HYRJA NE VENECIA (20 EURO TAKSA PER PERSON + TRAGETI)
 • *SHETITJA ME GONDOLA
 • *KONSUMIMI I VAKTEVE TE DREKES DHE TE DARKES
 • Shenim

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3- 5.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • 6-11.99VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 30 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,