Rome – Firenze 5 dite 259€
Rome – Firenze
 • 17-21 Prill

Programi:

►Dita e Pare: Tirane – Durres – Bari 
Nisja nga Tirana ne darke. Mberritja ne Durres ku do ti hipim tragetit per te shkuar ne Bari.

►Dita e Dyte: Bari – Rome 
Mbrritja në Bari më 07.00. Transferta me autobus për në Rome. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritje në Rome. Akomodimi ne Hotel . Shetitje e lire gjate darkes ne Rome.
►Dita e Trete: Rome – Firenze 

Dita e Dyte: Bari – Firence 
Mengjesi ne hotel. Transferta me autobus për në Firence. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mbrritje në Firence.Startojme vizitat ne qendren historike duke filluar nga galleria Degli Uficci, Ponte Vechio Piazza della Signoria, Piazza Duomo. Kthimi ne Rome. Mëngjesi në Hotel. Nisja për në Romë rreth orës 07.30. Udhëtimi zgjat rreth 3 orë. Vizitë panoramike e Romës: Piazza Del Popolo, Via Del Corso, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Venezia, Piazza Di Spanja, Piazza Navona, Koloseum. Sheshi San Pietro. Fjetje në Hotel.

►Dita e Katert: Rome – Bari 
Pas mengjesit startojme vizitat ne Piazza Del Popolo, Via Del Corso, Fontana Di Trevi, Pantheon, Piazza Venezia, Piazza Di Spanja, Piazza Navona, Koloseum. Sheshi San Pietro. Nisemi drejt qytetit te Barit. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Mberritje në Bari. Nisja me traget për në Durrës në orën 22.00. Sistemimi dhe Fjetje në Traget.

►Dita e Peste: Bari -Durres 
Mbrritja në Durrës në 07.00. Vazhdimi i udhëtimit për në Tiranë.

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTI ME AUTOBUS KOMOD
 • *AKOMODIMI NE HOTEL
 • *MENGJESET NE HOTEL
 • *BILETA E TRAGETIT DURRES – BARI - DURRES ME KABINE
 • *GUIDE SHQIPETARE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *BILETA E HYRJEVE NEPER MUZEUME
 • *KONSUMIMI I VAKTEVE TE DREKES DHE TE DARKES
 • Shenim

  SHENIM

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3 -11.99VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 30 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .
  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA
  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School