Kanionet e Osumit 1 Ditë 1700 Lekë
Vizitohen: Kanionet e Osumit , Berati
Data e Udhetimit:
 • ►17 , 18 , 24, 25 , 31 Gusht
 • ► 1 , 7 ,8 , 14 , 15 , 21 , 22 , 28 , 29 Shtator
 • ► 5 , 6 , 12 , 13 , 19 , 20 , 26 , 27 Tetor

Programi:

► Nisja nga Tirana në orën 06:00 (Nisja nga Durresi ne oren 07:00)
Pas takimit me grupin dhe guidën, do të nisemi drejt destinacionit tonë Skraparit. Gjatë rrugës, ndalesë në Bogovë për të shijuar kafen e mëngjesit në bukuritë e natyrës së egër.

► Pas ndalesës për kafe nisemi drejt Kanioneve. Gjatë rrugës do të kemi mundësi të shijojmë degëzimet e lumit të Osumit dhe majat e larta të malit të Tomorrit. Rreth orës 11:00 arrijmë tek kanionet nga ku do të nisim eksplorimin tonë në këmbë. Do të kemi mundësi të vizitojmë kanionet, Mulliri i babait, Vrima e nuses (nga ku rrjedhë një legjendë që do ta mësojmë gjatë udhëtimit) Ura e vogel, si edhe monumentin e kulturës – Ura e Kasabashit. Personat qe do te bejn rafting startojn aventuren e tyre duke lundruar neper ujerat e lumit te Osumit duke shijuar ne brendesi te gjith bukurine e kanionit . Kjo shetitje fantastike zgjat perafersisht 2 ore ose 2 ore e 30 minuta . Personat e tjere qe deshirojn te shijojn natyren pa bere rafting mund te lahen ne Lum ne zonen e Hambullit dhe mund te vizitojn nje pjese te kanionit ne kembe ose kthehen ne qytetin e Corovodes per te pritur pjestaret e tjere te grupit te rafting . Qendrim i lire ne qender te Corovodes ne lokalet buze lumit te Osumit ose duke ecur ne trotuaret dhe kalldremet e ketij qytetij te vogel , te paster dhe teper te strukturuar .

► Në kthim do të ndalojmë tek Ujëvara e Bogovës ku edhe do të ndalemi për të konsumuar drekën (opsionale). Pas drekës në natyrë, nisemi drejt Beratit do të bëjmë një vizitë të shkurtër në qytetin e “një-mbi-një dritareve”. Qyteti i mbrojtur nga UNESCO, është një nga destinacionet kryesore për tu vizituar në Shqipëri nga të huajt.

► Pas vizitës në Berat, startojme udhetimin per ne kthim. Kthimi në Tiranë & Durrës rreth orës 21:00.

Duhet te keni me vete :

Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderrese ,fruta te thata, aparat fotografike , cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji .

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

1700 Lekë

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti vajtje ardhje
 • *Guida
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Rafting 35 Euro Extra
 • *Dreka
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE 
  0-9.99 vjec nuk lejohen qe te bejn rafting
  10-12 vjec paguajne 35 euro
  Mbi 12 vjec paguan si i rritur

  Shenim

  ► Per rezervim nevojitet 30% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes .
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 1-2 ditë para.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School