PRISHTINE – PRIZREN, 2 DITE 45 EURO
VIZITOHEN: PRISHTINE – PRIZREN - SUHAREK
 • ► Mars 7-8 ,14-15 , 21-22 , 28-29
 • ► Prill 4-5 , 11-12 , 18-19 , 19-20, 25-26
 • ► Maj 1-2 , 2-3 , 9-10 , 16-17 , 23-24 , 30-31

Programi:

– Dita e pare: Nisja në orën 07:00 tek pallati i sportit ” Asllan Rusi ” (Nisja nga Durresi ne oren 06:15)Vazhdojme drejt doganes se Morines. Ndalese per kafe gjate rruges. Pas procedurave  doganore I drejtohemi kryeqytetit te Kosoves , Prishtines . Do të vizitojmë disa nga pikat kryesore që përbëjnë atraksion turistik dhe na flasin më shumë për historinë e Prishtinës, si Librarinë Kombëtare, monumentin Newborn dhe Statujën e Skënderbeut. Pasi njihemi me këtë qytet ulemi per të konsumuar drekën në një nga restorantet tradicionale të Prishtinës. Pas konsumimit të drekës vazhdojmë udhëtimin tonë drejt qytetit të Suharekes . Akomodimi ne hotel . Konsumimi I darkes me muzik festive .

– Dita e dyte: Pas mengjesit nisemi per ne qytetin e Prizrenit  ku do të vizitojmë Muzeun e Lidhjes së Prizrenit, Pazarin e Vjetër, Xhaminë , Kalane e qytetit dhe Shopping ne qendren Tregtare te Prizrenit. Pas konsumimit te drekes nisja per ne Tirane dhe Durres.

Fundi i sherbimit tone !

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti vajtje -ardhje me automjet komod
 • *Akomodimi ne hotel 3*
 • *Mengjesi + darka + Pije Alkolike dhe jo Alkolike
 • *Mbremje festive
 • *Shoqerues shqiptar gjate gjithe udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Gjithcka qe nuk eshte permendur ne program
 • *Siguracioni jetes
 • *Drekat
 • Shenim


  POLITIKAT E FEMIJEVE:

  0-2 VJEC PA PAGESE
  3-12 VJEC PAGUAJNE 50 % e shumes
  MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITË PARA.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School