PRESPË – KORÇË 1 DITË 1900 LEKË
PARKU KOMBËTAR PRESPË, LIQENAS, ISHULLI I QYTETIT TE VOGEL (MALIGRAD), KORÇË
 • ► 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27 Shtator
 • ► 3, 4, 10, 11, 17, 18, 24, 25, 31 Tetor
 • ► 1, 7, 8, 14, 15, 21, 22, 28, 29 Nëntor

Programi:

► Nisja nga Tirana ne oren 06:00.

► Nisja nga Durresi ne oren 05:00.

► Nisja nga Elbasani ne oren 06:30.

Ndalese e shkurter gjate rruges per pushim. Vazhdojme drejt Parkut Kombetar te Prespes. Mberrijme ne Liqenas (Pustec) buze liqenit te Prespes se Madhe. Do kemi mjaftueshem kohe per te shijuar bukurine e zones perreth liqenit dhe per personat qe deshirojne do mund te lundrojme me varke per te zbuluar ishullin e Qytetit te Vogel (Maligrad). Nje ishull i vogel qe mbarte shume histori dhe nje kishe te vogel mesjetare te cilat do i zbuloni nepermjet guides tone. Ne ishull dhe buze liqenit ofrohet mundesia per ecje ne natyre dhe zbulim te vendeve historike.

Pas gjithe kesaj eksperience vazhdojme drejt Korces. Ne kete qytet do te kemi mundesi te vizitojme pikat kryesore perpara se te nisemi ne rrugen e kthimit. Mberritja ne Tirane, Durres  dhe Elbasan ne mbremje.

Fundi i sherbimit tone!

►Sugjerohet te keni me vete:

Cante shpine, Shishe uji, rroba pambuku per nderrese, rroba banje, fruta te thata, aparat fotografike, cokollata , veshje sportive per ecje dhe shume energji, etj.

►Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE!

1900 LEKË

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me automjet komod
 • *Guida shoqëruese gjatë udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • * OPSIONALE SHETITJA ME VARKë Në LIQEN 500 LEKë
 • *çdo gjë që nuk është përmendur në rubrikën "Përfshihet"
 • Shenim

  POLITIKAT E FËMIJËVE 
  0-1.99 vjeç janë falas
  2-9.99 vjeç 15% ulje
  Mbi 10 vjeç pagesë e plotë

  Shenim

  ► Për rezervim nevojitet pagesë e plotë.
  ► Pagesa e bërë është e pakthyeshme.
  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti mund të njoftohet 1 ditë para nisjes.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane .