Mostar Medjugore 60€
Vizitohen: Mostar - Medjugore
Data e Udhetimit:
 • ►15-16 , 29-30 Shtator
 • ►13-14 , 27-28 Tetor
 • ►10-11 , 24-25 Nentor
 • ►8-9 , 15-16 , 22-23 Dhjetor

Programi:

►DITA E PARE : VIZITE NE PODGORICE – MOSTAR – MEDJUGORE Nisja nga Tirana ne oren 5:00 te mengjesit .
Vazhdimi i udhetimit drejt pikes kufitare te Hanit te Hotit .Procedura doganore Pas kalimit ne territorin e Malit te Zi ndalesa e para do te jete Ujevaren Niagara, ne Tuz, Podgorice. Ndalese per kafe dhe fotografi.
Vazhdimi i udhetimit me pas drejt Bosnje Hercegovines.
Vizite në Mostar ose qyteti i Menekshesë ku do të kemi mundësinë të shohim:
- Uren e famshme te Mostarit
-Rrugen e famshme te mjeshterve te vjeter
-Xhamine e madhe
-Katedralen e betonte te Mostarit (e vetmja ne Europe)
Kohe e lire me pas per te shetitur ne qyetin e vjeter te Mostarit.
Pas vizites se Mostarit vazhdimi udhetimit per ne Medjugorje
Akomodimi ne hotel dhe darka ne restorantin e hotelit.

►DITA E DYTE : PELIGRINAZH NE MEDJUGORJEMengjesi ne hotel.
Pas mengjesit vizitojme Medjugoren ose vendi i Gospa Mira (Zonja e Paqes) si dhe Katedralen e Shenjtë te qytetit duke shijuar bukuritë e këtij vendi të bekuar.
Nisja me pas drejt Kryqit te Shen Marise, vendi i mrekulllive per shume besimtare qe vijne nga shtetet te ndryshem te botes per te vizituar kete vend hyjnor.
Vizite ne Kryqin e Shen Marise dhe ne Statujen qe qan.
Vazhdimi udhetimit me pas drejt Trebinjes, Ndalese per kafe ne Trebinje , e njohur ndryshe si qyteti i diellit.
Pas vizites ne Trebinje nisja per ne Tirane.
Mberritja ne Tirane ne darke

Fundi i sherbimit tone .

60€

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti komod me autobus
 • *Hotel 4* ne qender te Medjugores
 • *Mengjesi + Darka
 • *Shoqerues gjate gjithe udhetimit.
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Drekat
 • *Siguracioni i shendetit ne udhetim ( i keshillueshem )
 • *Hyrja neper muzeume
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-3.99 VJEC JANË FALAS
  • 4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,