Meteora – Kallabaka 2 Dite €50
Janine - Metora - Kallabaka - Kastoria
 • ► Mars 14-15 , 21-22 , 28-29
 • ► Prill 4-5 , 11-12 , 18-19 , 19-20, 25-26
 • ► Maj 1-2 , 2-3 , 9-10 , 16-17 , 23-24 , 30-31
 • ►Cmimi Me Mengjes €50
 • ►Cmimi Me Mengjes + Darke €55

Programi:

Dita e pare : Nisja nga Tirana në oren 05.00 (Nisja nga Durresi ne oren 05:30) vazhdojme udhëtimin me autobus për në Janinë. Pushime të shkurtra gjatë rrugës. Kalimi nga Pika kufitare e Kakavisë drejt Janinës, kryeqendrës së Epirit. Vizitohet Kalaja, Sheshi Qëndror, Manastiret dhe Xhamitë e vjetra dhe ishulli i Janines ku ndodhet dhe shtepia muzeale e Ali Pashe Tepelenes . Pasdite, vonë, vazhdimi i rrugës për në Kallabaka. Sistemimi dhe akomodimi në hotel.
Dita e Dytë : Mengjesi në hotel. Paradite, Vizitë panoramike e disa prej manastireve më të famshëm të Meteorës. Zonës më të bukur në Greqi qe shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botrore të UNESCO. Konsumimi i ushqimit ne Meteora .Vizite ne Kostur .Kthimi ne Shqipëri nga dogana e Kapshtices . Ndalesa te shkurtra gjate rruges per kafe . Mberritja në Tiranë dhe Durres.

Fundi i sherbimit tone .

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT , NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti vajtje - ardhje dhe shetitjet perkatese  me autobus
 • *Akomodimi ne hotel 3* ose 4* ne Kallabaka
 • *Mengjesi + darka (sipas zgjedhjes tuaj)
 • *Guida shqiptare gjate gjithe udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Dreka e seciles dite
 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • *Hyrja Ne Manastire
 • *Taksa lokale e ligjit Greke 1.5 euro nata per dhome ne hotel me 3 yje , 3 euro nata per dhome ne hotel me 4 yje
 • Shenim

  SHENIM
  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-11.99 VJEC, NËSE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 35 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAJNE SI TE RRITUR

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA
  ► PER REZERVIM, MUND TE PAGUANI 50% TE SHUMES TANI, NDERSA PAGESEN E PLOTE DERI 7 DITE PARA NISJES.
  ► NE RAST ANULLIMI NGA KLIENTI PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School