Ski Ne Metsovo – Meteora 2 Ditë €59
Vizitohen: METEORA, JANINA, KALLABAKA , KASTORIA
Data e Udhetimit:
 • ► Dhjetor 15-16 , 22-23 , 25-26 ,29 -30
 • ► Janar 1-2, 2-3, 5-6,12-13, 19-20 ,26-27,
 • ► Shkurt 2-3, 9-10,16-17 , 23-24.
 • Hotel Alexiou 3* ► €59

Programi:

► Dita e pare:

►Nisja nga Tirana në oren 05.00 drejt doganes se kapshtices ku gjate rruges do te kemi nje ndalese per pushim dhe konsumimin e mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme per ne qytetin e Kalabakes.Rreth drekes bejm akomodimin ne hotel , qendrim i lire per te konsumuar dreken (ne menyre individuale,por nuk mungon sugjerimi i shoqeruesit nese do e keni te nevojshme).
Me pas vizitojm manastiret kryesore te Meteores se magjishme(15 min larg hotelit) . Kthimi perseri ne hotel.Shetitje ne qender te Kalabakes .Konsumimi i darkes ne hotel.

► Dita e Dytë:

► Mengjesi në hotel.Vazhdimi i udhetimit per ne piken turistike dimerore METSOVO .Kohe e lire per te shijuar natyren e bardhe dhe per te konsumuar dreken ne menyre individuale .Rreth ores 15:00 nisemi per kthimin ne Tirane .Ndales per kafe ne Janine . Kthimi ne Tirane nga dogana e Kakavis.Mberritja ne Tirane ne darke

Fundi i sherbimit tone.

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTI VAJTJE - ARDHJE DHE SHETITJET PERKATESE ME AUTOBUS
 • *AKOMODIMI NE HOTEL 3* NE QENDER TE KALLABAKES
 • *MENGJESI+DARKA
 • *GUIDA SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • *HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME
 • *GJITCHKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER
 • *TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .
 • Shenim

  <strong>POLITIKAT E FEMIJEVE</strong>

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3-5.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • 6-11.99 VJEC PERFITON 35 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  <strong>SHENIM</strong>

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE DHE ZHVILLIMIN E SPORTEVE DIMERORE
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

  <strong>SUGJERIM :</strong> NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,