Meteora 2 dite 50 Euro
Vizitohen: METEORA, JANINA, KALLABAKA , KASTORIA
Data e Udhetimit:
 • ►3-4 ,10-11 ,17-18 ,24-25 , 28-29 Nentor
 • ►1-2 , 8-9 , 15-16 , 22-23 , 25-26 Dhjetor
 • Hotel Alexiou 3* ► 50€ (Me mengjes) 55€ ( Me darke )
 • Hotel Liknon 4* ► 55€ (Me mengjes) 59€ ( Me darke )
 • ( Per 28-29 Nentor Dhe 1-2 Dhjetor Perfshihet edhe muzik gjate mbremjes .

Programi:

► Dita e pare: Nisja nga Tirana në oren 05.00 drejt doganes se Kakavies ku gjate rruges do te kemi nje ndalese per pushim dhe konsumimin e mengjesit. Pas procedurave doganore vazhdojme per ne qytetin e Janines kryeqendres se Epirit. Vizitohet Kalaja, Sheshi Qëndror, dhe opsionale vizita ne Ishull e cila ofron dhe mundesi te konsumimit te drekes. Pasdite, vonë, vazhdimi i rrugës për në Kallabaka fshati i cili eshte i vendosur posht shkembinjve te Meteores. Sistemimi dhe akomodimi në hotel. Darka e lire per tu kaluar ne fshatin turistik dhe teper te populluar ne Kallabakes.

► Dita e Dytë: Mengjesi në hotel. Paradite, vizitë panoramike ne manastiret e Meteores, zonës më të bukur në Greqi qe shquhet për bukurinë e saj natyrore dhe pjesë e trashëgimisë botrore të UNESCO. Jane gjithsej 8 Manastire qe jane me te lehte per tu prekur nga turistet, por ne do te vizitojme te pakten dy me kryesoret per shkak te kohes se pamjaftueshme. Nje ndales ee shkurter per foto ne piken panoramike dhe me pas nisemi per ne qytetin e Kosturit. Ne Kostur ose i quajtur ndryshe Kastoria eshte mednuar te konsumohet dreka.Vazhdon udhëtimi për në Shqipëri nga dogana e Kapshtices. Ndalesa te shkurtra gjate rruges per kafe dhe ndalese per vizite ne Kastoria . Mberritja në Tiranë rreth ores 21:30.
Fundi i sherbimit tone.

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTI VAJTJE - ARDHJE DHE SHETITJET PERKATESE ME AUTOBUS
 • *AKOMODIMI NE HOTEL 3* NE QENDER TE KALLABAKES
 • *MENGJESI
 • *GUIDA SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • *HYRJA NEPER MONUMENTE DHE MUZEUME
 • *GJITCHKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER
 • *TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0 – 3.99 VJEC JANË FALAS
  • 3.99 – 11.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM
  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ► Per rezervim nevojitet 30% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes .
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,