Lumi i Shalës 1 Dite 2400 Leke
Vizitohen: Lumi i Shales , Liqeni Komanit , Blini Park
Data e Udhetimit:
 • ► 31 Korrik
 • ► 1 , 2 , 3 , 4 ,7 , 8 , 9 , 10 ,11 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 ,28 , 29 , 31 Gusht
 • ► 1 , 4 , 7 , 8 , 11 , 14 , 15 Shtator
 • ► CMIMET VARIOJN SIPAS DITEVE ME POSHT
 • ► E Merkure , E Enjte , E Premte 2400 Leke
 • ► E Shtune 2500 Leke
 • ► E Diele 2600 Leke

Programi:

► Nisja nga Tirana ne oren 06:00 te mengjesit .

Vazhdimi i udhetimit drejt liqenit te Komanit .Ndales per kafe gjate rruges .Perpara se te nisim lundrimin me vark qendrojm pak ne portin e Komanit per pushim dhe relaks.Shetitja me varke midis bukurive perrallore qe natyra ofron zgjate 1 ore vetem 1 kalim .Ngjyra e kaltër dhe e ftohtë e ujit është karakteristike e lumit te Shales ,shkëmbinjt e thepisur që e rrethojnë dhe malet e gjelbra e bejn kete vend qe te cilesohet si TAJLANDA SHQIPTARE .Pasi te kemi mberritur nga lundrimi me varke do te pushojme buze lumit ne piken me kryesore kulmin e bukurise se natyres ne kete zone ku pervecse konsumimit te drekes apo lojerave te ndryshme mund te notojm ne lume . Kohe e lire per tu relaksuar rreth 3-4 ore  , shetitje ne natyren e virgjer,argetim , volejboll , plazh ,  dreka me produkte kryesisht te zones.

Me pas lundrojm perseri  me varka drejt liqenit te  Komanit dhe pergatimemi per t'u kthyer ne Tirane.Mberritja ne Tirane rreth ores 21:30 .

Fundi sherbimit tone!

Duhet te keni me vete :

Çante Shpine , Kepuce te Malit, si dhe shkopinjte e ecjes, kapele, syze dielli ,Rroba per tu nderruar , ushqim te paketuar , fruta te thata , cokollata , uji 1.5 liter .

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

SHENIM :

NE PERIUDHA TE CAKTUARA TE SEZONIT VEROR NIVELI I UJIT ESHTE ME I ULET SE ZAKONISHT, NE RASTE TE TILLA DO TE KEMI NJE ECJE ME NIVEL TE THJESHTE VESHTIRESIE PER RRETH 50-150 METRA DISTANCE.

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti vajtje ardhe
 • *Varka , Koman - Blini Park - Koman
 • *Guida
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Dreka te Blini Park -10 euro/person
 • *Gjithcka e papermendur mesiper.
 • Shenim

  Cfare duhet te keni me vete ose kriteret :

  Veshje Sportive , Atlete, Sandale, Cante shpine, Shishe uji 1 Liter.

  Rroba pambuku per nderrese, rroba banje , syze , fruta te thata, cokollata .

  POLITIKAT E FEMIJEVE:
  0-1.99 VJEC PA PAGESE
  2-6 vjec  VJEC PAGUAJNE 50 %
  MBI 7 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

   

  SHENIM

  ► PER REZERVIM NEVOJITET PAGESE E PLOTE
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School