Lefkada 3 Dite
Vizitohen: Plazhet & ISHUJT , Porto Katsiki , Egremni , Scorpions, Meganisi , Itaka , Kefalonia.
Qytetet: Lefkada , Parga , Janina
Data e Udhetimit:
 • 27 Prill - 75€ Pegasos 3* / 85€ Ionian Star 4* / 105€ Ionian Blue 5*
 • 4 , 11 , 18 , 25 Maj - 75€ Pegasos 3* / 85€ Ionian Star 4* / 105€ Ionian Blue 5*
 • 1 , 8 , 15 , 22 , 29 Qershor - 80€ Pegasos 3* / 89€ Ionian Star 4* / 110€ Ionian Blue 5*
 • 6 , 13 , 20 , 27 Korrik - 85€ Pegasos 3* / 95€ Ionian Star 4* / 155€ Ionian Blue 5*
 • 3 , 10 , 17 , 24 Gusht - 95€ Pegasos 3* / 99€ Ionian Star 4* / 215€ Ionian Blue 5*
 • 31 Gusht - 90€ Pegasos 3* / 99€ Ionian Star 4* / 200€ Ionian Blue 5*
 • 7 , 14 Shtator - 85€ Pegasos 3* / 95€ Ionian Star 4* / 155€ Ionian Blue 5*
 • KUJDES : CMIMET E MESIPERME JANE TE VLEFSHME PER PAGESA BRENDA DATES 31 MARS .

Programi:

► DITA PARË

Nisja nga Tirana ne oren 12:00 te darkes se dites se enjte(1 dite para nisjes ) . Ndalesa të vogla rrugës për në kufirin e Kakavise .
Pasi te kalojm ne token Greke ndalesa e pare do te behet ne qytetin turistik te Parges te ndërtuar në qafëmali dhe bregdet ku do te konsumojm edhe mengjesin e dites se premte pasi ne Parga do te jemi rreth ores 07:00 – 08:00 te mengjesit.Kohegjatesia vizites 1 ore e 30 min.Vazhdojmë me një shëtitje të shkurtër në qytet dhe ne shetitoren kryesore buze detit. Me pas nisemi drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel rreth ores 12 :00 .Kohe e lire per plazh prane hotelit .Darka ne Hotel .Pas darkes sipas deshires mund te ikim ne parti ne anije .E sugjeruar por jo e detyruar

► DITA DYTË

Mëngjesi në hotel dhe nisja për në qëndrën më të famshme turistike të ishullit, Nidri.Aty na pret anija për një ditë plot ngjyra deti. Fillon udhëtimi në orën 9:45 Vizitojmë bregdetet me famë boterore të Lefkades...Porto Katsiki ose Egremni, Meganisi, Scorpions ....dhe shpellen Papanikolis. Vizitojmë dhe ndalojmë 1 orë në ishullin më të madh të detit Jon, Kefalonia dhe ishullin e Odisesë Itaka. Gjatë ditës bëhen 3-4 ndalesa për plazh. Kjo shëtitje e mrekullueshme eshte opsionale sipas deshires pasi ka kosto extra prej 20 euro per person dhe mbaron rreth ores 18:00 .Kthimi ne hotel.Darka ne hotel .qendrim I lire ne qender te ishullit .

► DITA TRETË

Mëngjesi në hotel.Nisja për kthim nga kufiri Kakavisë. Ndalesë dhe shetitje në liqenin dhe kalanë e Janinës.Kthimi ne Tirane  rreth ores 21:00 ne darke. Fundi I sherbimit tone .

Info mbi hotelet :

► Hotel Pegasos 3* ndodhet  ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://www.hotelpegasos.gr

► Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te ishullit afer clubeve te nates  dhe 3 shetitoreve me kryesore  dhe me te gjalleruara qe Lefkada  disponon .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> http://ionionstar.gr/

► Hotel Ionian Blue 5 * ndodhet gjithashtu ne zonen e Nikianes   15 minuta  larg nga qendra e Lefkades dhe 10 minuta larg nga Nidri ,fshati turistik me I madh I ishullit  ne te cilin ndodhen te gjitha anijet qe startojn shetitje ne plazhet dhe ishujt e shumte rreth Lefkades .Klikoni linkun per foto mbi hotelin -- >> https://www.ionianblue.gr/

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me autobus komod
 • *Akomodimi 2 nete në hotelet perkates
 • *Mëngjesi dhe darka
 • *Shoqërues shqiptar gjatë udhëtimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Gjithcka që nuk është përmendur në rubrikën përfshihet
 • *Shëtitja me anije gjate dites ne viziten e ishujve , opsionale €20
 • *Party I darkes ne anije 10 euro ( Hyrja + 1 pije falas )
 • *Hyrjet në monumente dhe muzeume
 • *Siguracioni jetës në udhetim (i këshillushëm)
 • *Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-3.99 VJEC JANË FALAS
  • 4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) paguan 25 % me pak se cmimi per dy persona

  ►Per transport individual 15 euro zbritje nga cmimet e mesiperme

  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,