Lefkada 3 Dite 89 Euro
Vizitohen: #ISHUJT #SCORPIONS, #MEGANISI Qytetet: #Preveza,Parga , #Lefkada, #Janina
Data e Udhetimit:
 • ► 31 MARS - 2 PRILL
 • Hotel Pegasos 3* 89 Euro
 • Hotel Ionian Star 4* 99 Euro

Programi:

►Dita e Pare: Nisja nga Tirana ne mengjes ne oren 05.00. Ndalesa te shkurtra rruges. Kalimi i kufirit nga pika kufitare e Qafe Botes. Vizite ne qytetin e Parges, ku mund te konsumojme dhe dreken .Vazhdimi I udhetimit drejt ishullit te Lefkades .Akomodimi ne hotel .Hotel Ionian Star 4* ndodhet ne qender te Lefkades afer clubeve te nates dhe pedonales kryesore. Hotel Pegasos 3* ndodhet 10 -15 minuta larg qendres .pas konsumimit te darkes ne hotel qenderim I lire per shetitje ne qender te ishullit

►Dita e Dyte: Pas mengjesit nisja per ne fshatin turistik te ishullit Nidri . Aty fillon edhe shetitja magjepsese ne ujerat e detit Jon ku vizitohet ne menyre panoramike ishulli me fame boterore SCORPION ( ishulli I te famshit Aristotel Onasi) , dhe ishulli Meganisit ku ndalojm ne fshatin turistik Vathi ose Spartohori .Kthimi ne Nidri ne 15:00 . Me pas do te bejm vizite ne manastirin Faneromeni ku pervecse vizites ne manastir perfitojm nje panorame fantastike te gjith qytetit te Lefkades . Akomodimi ne Hotel.

►Dita e Trete: Mëngjesi në hotel.Ndales per kafe dhe vizite ne Preveza . Me pas nisemi per ne Janine , aty do te kemi mundesi per te bere nje vizite ne shetitoren buze liqent dhe ne kalane e Janises .Konsumimi I drekes ne Janine ne menyre individuale . Kthimi ne Tirane nga dogana e Kakavise . Mberritja ne Tirane ne darke .

Fundi I sherbimit tone .

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me autobus komod
 • *Akomodimi 3* dhe 4*
 • *Mengjesi
 • *Darka
 • *Shoqerues shqiptar gjate udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Shetitja me anije 10 Euro/person
 • *Drekat
 • *Siguracioni i jetes ne udhetim ( i detyrueshem)
 • *Taksat lokale te ligjit te ri Grek e cila paguhet cash ne recepsion . 1.5 euro per dhome per nate ne hotel me 3* dhe 3 euro per dhome per nate ne hotel me 4*
 • *Gjithcka qe nuk eshte permendur me siper
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-3.99 VJEC JANË FALAS
  • 4-11.99VJEC, NËSE NJE FEMIJE AKOMODOHET NË DHOMË ME 2 TË RRITUR, PËRFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR
  SHENIM
  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) PAGUAN 25 % ME PAK SE CMIMI PER DY PERSONA .►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,