KRISHTLINDJE NE ROME – VATIKAN
Vizitohen: Rome - Vatikan
Data e Udhetimit:
 • 23 – 27 Dhjetor

Programi:

►Dita e Parë: Nisemi nga Tirana rreth ores 19:00 te mbremjes ku do te drejtohemi drejt Portit te Durresit. Rreth ores 21:30 akomodimi ne traget ne dhoma dyshe ose treshe sipas rezervimeve. Lundrojme gjate nates ne drejtim te Barit. Akomodimi ne traget ne dhome.

►Dita e Dytë: Pas perfundimit te procedurave doganore do te marrim rrugen drej Romes. Mberritja ne Rome dhe akomodimi ne Hotel. Vizita gjate darkes ne qender te qytetit.

►Dita e Tretë:Pas mengjesit ne hotel , vizite ne Vatikan. Rreth ores 14:00 kohe e lire per drake. Pas dreke nisim turin e Romes ku do te vizitojme ne menyre panoramike me autobus dhe me kembe Sheshin Quirinar dhe Pallatin Presidencial, Piazza Venezia dhe Kullen Vittoriano, Piazza e Kapitolit nje thesar unik ne histori dhe ne art, ku arkitektura e shquar e Mikelanxhelos eshte gershetuar me kryeveprat romake. Piazza Roma mbetet vendi arkeologjik me mahnites ne bote. Do te vazhdojme viziten ne Parkun e Viles Borgjeze, Piazza Navona, Panteonin, Piazza Colona, Kolonat e Marko Aurelios si dhe Shatrevanin e famshem Trevi. Mbremja ne hotel.

►Dita e Katërt: Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit vizita e Koloseut, do te jete nje moment i paharrueshem per qendrimin tuaj ne Rome. Ky eshte monumenti me i famshem qe eshte ndertuar ndonjehere i cili simbolizon ne vetvete magjine dhe perjetesine e Romes. Rreth ores 12:00 nisemi drejt Barit. Pas mberritjes ne Bari kryejme procedurat doganore. Akomodimi ne traget ne dhome.

►Dita e Pestë: Mberritja ne Portin e Durresit rreth ores 8:00. Pas veprimit te procedurave doganore nisemi drejt Tiranes ku vjen dhe fundi i udhetimit tone.

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me autobus komod
 • *Udhetimi me traget Durres – Bari (anasjelltas). Akomodimi ne dhome
 • *Shoqerues shqiptar per gjate gjithe udhetimit
 • *Akomodimi ne hotel me 3* ose 4* me mengjes
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *GJITHÇKA QË NUK ËSHTË PËRMENDUR NË KËTË PROGRAM
 • *HYRJET NË MONUMENTE DHE MUZEUME
 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  0 – 2.99 VJEC JANE FALAS.
  3 – 11.99 VJEC PAGUAJNE -50 % ME PAK NGA CMIMI I PLOTE.

   

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ► NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,