KORÇË – PRESPË – VOSKOPOJË 2 DITË ALL INCLUSIVE 5900 LEKË
VOSKOPOJE - KORCE - POGRADEC – TUSHEMISHT- DRILON
 • ► 29-30 Gusht
 • ► 5-6 , 12-13 , 19-20 , 26-27 Shtator
 • ►3-4, 10-11, 17-18, 24-25, 31 Tetor-01 Nëntor
 • Hotel 4* në qendër të Korçës - 5900 LEKE ( Mengjes + darke )
 • Hotel 3* ne Voskopoje - 5900 ( Mengjes + Dreke + Darke )

Programi:

► Dita e pare:

Nisja nga Tirana ne oren  07:00.

Nisja nga Durresi ne oren 06:00.

Nisja nga Elbasani ne oren 07:30.

Ndalese gjate rruges per pushim, kafe dhe foto. Mberritja rreth ores mesdites ne Voskopoje. Shijojme dreken me produkte vendase dhe lakrorin me 2 pete. Pas drekes fillojne  vizitat, njohja me historine e fshatit te Voskopojes, ecje neper rruget e gurta, njohja e zones, vizite ne vendet me pikante dhe kishave te shumta , ecje ne kodrat dhe natyren fantastike qe ofrohet ne Voskopoje. Akomodimi ne hotel ne qender te Korces. Vizite ne qytetin e serenatave, shetitje ne pedonalen e famshme, mesonjtorja e pare shqipe dhe katedralen e Korces. Animacione lojra sipas deshires ne shoqerine e guidave tona. Darka rreth ores 20:00 me muzike.

► Dita e dyte:
Mengjesi ne hotel. Kohe e lire per te shijuar kafen e mengjesit ne qytetin e Korces dhe per te bere nje ecje ne zonen qendrore te qytetit. Me pas nisemi drejte Prespes. Ndalemi buze liqenit te Prespes. Konsumojme dreken me gatime tradicionale te zones ne Liqenas dhe pas dreke ospionale mund te zhvillohet dhe lundrimi me varka per te vizituar edhe ishullin e Maligradit. Me pas nisemi per ne Tirane, Durres  dhe Elbasan. Mberritja ne mbremje.

Fundi i sherbimit tone!

►Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata, etj.

►Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me automjet komod
 • *AKOMODIM NË HOTELET PERKATES
 • *MENGJESI + DARKA
 • *SHOQERUES SHQIPTARE
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "NE CMIME PERFSHIHET"
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-1.99 VJEC JANË FALAS
  • 2-5.99 VJEC PERFITON 15 % ZBRITJE
  • MBI 6 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 1- 3 ditë para.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane .