KODRA E DIELLIT – SHKUP – TETOVË 2 DITË €55
Kodra e Diellit , Shkup, Tetovë,
 • ► 25-26 , 26-27 Dhjetor
 • ► Janar 1-2 , 2-3 , 9-10 , 16-17 , 23-24 , 30-31
 • ►Paketa me mëngjes €55
 • ►Paketa me mëngjes dhe darkë €59
 • Paketa me transport individual , - €15/person .

Programi:

► Dita e parë:

►Nisja nga Tirana në orën 06:30.

►Nisja nga Durrësi në orën 06:00.

►Nisja nga Elbasani në orën 07:00.

Vazhdimi i udhëtimit drejt pikës së kontrollit në Qafë Thanë me një ndalesë të shkurtër gjatë rrugës. Më pas na pret qyteti i Shkupit, i vendosur rreth 25 km larg Tetovës. Vizita jone fillon nga shtëpia e Nënë Terezës, për të kaluar më pas tek sheshi i shatërvanëvë “Aleksandri i Madh”, Ura e Gurit, Ura e Artistëve, Blloku i Muzeve, Carshia e Vjeter, etj.

Pasi t’i kemi marrë më të mirën e Shkupit nisemi drejt Tetovës, ku do të kemi mundësi të prekim atraksionet turistike më të bukura të qytetit. Akomodohemi në NB HOTEL SPA 5*, ku mund të shfrytëzojmë lehtësirat e hotelit si: pishina dimërore, sauna, jacuzzi dhe banja turke.
Darka në restorantin e hotelit dhe mbremja e lirë.

►Dita e dyte: Pas mëngjesit në hotel do të udhëtojmë drejt qendres se skijimit ne Kodren e Diellit (30 min larg Tetoves)
*E vendosur midis masivit malor te Bjeshkeve te Sharrit,  “Kodra e Diellit” disponon 11 ski-ashensorë, me gjatësi prej 7.7. km, që lidhin shtigjet e skijimit në lartësi prej 1070-2510m. Gjatësia e shtigjeve të skijimit është 20 km nga të cilat 3 janë sipas kritereve të FIS-it (Federates Boterore te Skijimit).
*Qendrim i lire per te ushtruar sportin e skijimit ku nuk mungojne dhe sugjerimet e guides.

*Pas drekes, nisja drejt Tiranes.
Nisemi në rrugën e kthimit. Mbërritja në Elbasan, Tiranë dhe Durrës në mbrëmje.

Fundi i shërbimit tonë!

►Sugjerim:

NËSE NGELENI TË KËNAQUR NGA SHËRBIMI I SHOFERIT APO I GUIDËS NË BAZË TË MUNDËSIVE TUAJA MUND TË VENDOSNI NJË SHUMË MINIMALE SI BAKSHISH PËR VLERËSIMIN E STAFIT TONË!

Ne cmim perfshihet

 • *Transport me automjet komod
 • *Akomodim në hotel 5*
 • *Mëngjesi dhe darka (opsionale) në hotel
 • *Përdorimi i pishinës dimërore, sauna, jacuzzi dhe banje turke në hotel
 • *Guidë shoqëruese gjatë udhëtimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Dreka
 • *Bileta e teleferikut
 • *Pajisjet e skijimit
 • *Bileta e hyrjes tek Kopshti Zoologjik - 1 euro (opsionale)
 • *CDO GJE QE NUK ESHTE PERMENDUR NE RUBRIKEN "PERFSHIHET".
 • Shenim

  • 0-2,99 vjec jane falas;
  • 3-11.99 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton  50% Ulje .
  • Mbi 12 vjec paguan si i rritur.
  • Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

  SHENIM
  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1- 3 DITË PARA.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ► AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER KUSHTET ATMOSFERIKE .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane .