Kanionet e Osumit (Rafting) 2 Ditë 4900 Lekë
Vizitohen: Skrapari , Kanionet e Osumit , Berati
Data e Udhetimit:
 • ► 24-25 , 31 Gusht - 1 Shtator
 • ► 7-8 , 14-15 , 21-22 , 28-29 Shtator

Programi:

► Dita e pare :
Nisja nga Tirana në orën 06:00 (Nisja nga Durresi ne oren 06:30)
Pas takimit me grupin dhe guidën, do të nisemi drejt qytetit te Beratit . Gjatë rrugës ndalese te shkurter per kafe dhe pushim.Mberritja ne Berat , akomodimi ne Hotel. Vizite ne Kalane e Beratit dhe buze lumit Osum. Padite qendrimi i lire. Konsumimi i darkes ne Hotel.

► Dita e dyte :
Pas konsumimit te mengjesit ne hotel nisemi drejt Kanioneve. Gjatë rrugës do të kemi mundësi të shijojmë degëzimet e lumit të Osumit dhe majat e larta të malit të Tomorrit. Rreth orës 11:00 arrijmë te kanionet ku do te fillojme Rafting me instruktoret profesionist te ketij sporti. Pas eksperiences se rafting e cila zgjat perafersisht 2 ore e 30 minuta do te kemi kthimin ku gjate rruges do te vizitojme , Mulliri i babait, Vrima e nuses (nga ku rrjedhë një legjendë që do ta mësojmë gjatë udhëtimit) Ura e vogel, si edhe monumentin e kulturës – Ura e Kasabashit. Në kthim do të ndalojmë tek Ujëvara e Bogovës ku edhe do të ndalemi për të konsumuar drekën (opsionale). Pas drekës në natyrë, nisemi drejt kthimit në Tiranë & Durrës rreth orës 21:00.
Fundi i sherbimit tone.

Udhezime :

Ju duhet te keni veshur:

-Rroba banjo
-Atlete te vjetra, sandale te mbyllura
-Kostum sportiv
-Rroba pambuku per nderrese
-Veshje sportive per ecje
 
Ju duhet te keni me vete:

-Peshqir
-Rroba te ngrohta per t’u nderruar
-Sandale/Atlete per t’i  nderruar ne fund te udhetimit
-Cante shpine
-Shishe uje 1 liter
-Fruta te thata
-Aparat fotografike

Gjithashtu duhet te keni shume energji pozitive :)

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

4900 Lekë

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti komod vajtje-ardhje
 • *Akomodimi ne Hotel
 • *Mengjesi dhe darka
 • *Dreke e paketuar gjate rafting (cokollate ose sandwich)
 • *Guida per gjate udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Vizitat ne muzeume historike dhe kala
 • *Rafting , 35 Euro Extra
 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER
 • Shenim

  ► AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ► NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ► PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ► Për realizimin e ketij udhëtimi numri minimal i pjesëmarrësve është 20 (njëzet)
  ► Në rast anullimi të udhëtimit klienti njoftohet 3 ditë para.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School