Dubrovnik- Budva – Kotorr 3 Ditë €89
Vizitohen: Dubrovnik - Budva - Kotorr
Data e Udhetimit:
 • ►27 - 29 Prill
 • ►17-19 Maj

Programi:

► Dita e pare:

Nisja ne oren 7:00 te mengjesit. Ndalesa e pare do te behet ne Muriqan ku do te kryhen procedurat e kalimit te kufirit. Me pas vazhdojme rrugen drejt qyteteve te Barit, Petrovacit dhe Shen Stefanit ku do kemi mundesi per nje pushim te shkurter e per fotografi. I drejtohemi Budves (qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s. ( Kemi mundesi te drekojme ne menyre fakultative Sugjerimi yne do jete gjithmone i pranishem). Pas ketij pushimi te kendshem, bejm akomodimin ne hotel .Shetitje e lire .

► Dita e dyte:

Pas mengjesit ne hotel nisemi per ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Kthimi ne hotel .Darka ne hotel .

► Dita e trete:

Pas mengjesit ne hotel nisemi per te vizituar qytetin e Kotorrit. Vizite ne Kotorr. Kotorri eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Aty do kemi mundesite shohim Katedralen e St. Triphonit dhe Kishen e St. Nicolas si edhe pallatet e vjeter qe i kane rezistuar kohes. Me pas nisemi per ne Muriqan per te vazhduar me procedurat e kalimit te kufirt Shqiptar.Mberritja ne Tirane ne darke .

Fundi i sherbimit tone .

€89

Ne cmim perfshihet

 • *Akomodimi ne hotel 3* * (Ne Budva )
 • *Mengjeset + Darkat
 • *Transportime autobus komod
 • *Guide Shqiptare gjate gjithe udhetimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Siguracioni i shendetit ne udhetim
 • *Drekat
 • *Hyrja ne muzeume
 • Shenim

  Politikat e Femijeve : 

  • 0-2.99 vjec jane falas;

  • 3-5 .99 vjec, nese akomodohet ne dhome me 2 te rritur, perfiton 50% ulje nga cmimi .

  • 6- 11.99 vjec nese akmodohet ne dhome me 2 te rritur , perfiton 20% ulje nga cmimi.

  • Mbi 12 vjec paguan si i rritur.
  • Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

  #SHENIM

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES.
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,