Dubrovnik – Budva – Kotorr 3 Dite 89 Euro
Vizitohen: DUBROVNIK – BUDVA – KOTORR
Data e Udhetimit:
 • ►11 - 13 , 25-27 Maj €89
 • ► 1 - 3 , 8 - 10 Qershor €95

Programi:

► Dita e pare : Tirane – Budva
Nisja ne oren 07:00 te mengjesit. Pas kalimit te pikes doganore Murriqan, ndalese per te konsumuar mengjesin. I drejtohemi Budves , ndales  panoramike  ne SHEN STEFAN . Me pas vazhdojm drej qendres se qytetit te budves .Akomodimi ne hotel .Shetitje ne budva  ose qendrim per plazh .(qyteti me turistik i bregdetit te Malit te Zi, atje mund te shikoni Kalane e Qytetit te Vjeter dhe Portin e qytetit pjese te cilat priten te behen pjese e pasurive historike te UNESCO-s. . Konsumimi i darkes ne hotel . Mbremje e lire .

► Dita e dyte: Budva - Dubrovnik - Kotorr - Budva
Pas mengjesit ne hotel nisemi drejt qytetit te Dubrovnikut . Fillojme vizitat ne qytetin e vjeter te Dubrovnikut. Ai cilesohet si nje nga perlat e Adriatikut. Raguza ka qene gjithmone ure komunikimi per Europen. Qyteti eshte pjese e Trashegimive Kulturore te UNESCO-s. Vizita perfshin: Manastirin Francescan & Domenican. Porta e Piles dhe Ujembledhesin Onofrio, Farmacia e Vjeter, Shetitorja kryesore e qytetit Stradun, Katedralja e qytetit ( Katedralja e St. Blaise, shenjtorit te Dubrovnikut do te jete nje eksperience e bukur per viziten tuaj), Pallati i Dukes, Kulla e Sahatit, Statujen e Heroit Orlando dhe Shkrimtarit Marin Drizic, Kullen e Mincetes. Portin e Qytetit.Me pas do te vizitojme Uren Tudjman e cila eshte ndertuar per nder te Presidentit te pare Kroat, Franjo Tudjman, gjate viteve 1999 – 2001. Pasdite  vazhdimi i udhetimit per ne qytetin e Kotorrit , vizite rreth 1 ore e 30 min  ne Kotorr .Kthimi ne hotel ,konsumimi i darkes .Shetitje ne qender te Budves pasi jeta e nates ne kte qytet eshte teper e larmishme .

► Dita e trete: Budva - Ulqin - Tirane
Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit ne hotel nisemi per te vizituar qytetin e Ulqinit . Vizite ne qytetin e Ulqinit  dhe qendrim i lire per plazh.Pas drekes kthimi ne Tirane . Mberritja ne Tirane ne Darke.

Ne cmim perfshihet

 • *UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD
 • *AKOMODIM NË HOTEL 3* NE QENDER TE BUDVES
 • *MENGJESI + DARKA
 • *GUIDE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS;
  • 3- 11.99 VJEC PERFITON 30 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.

  SHENIM

  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra .
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

   

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,