Dubrovnik – Budva – Kotorr 3 Dite 79 Euro
Vizitohen: DUBROVNIK – BUDVA – KOTORR
Data e Udhetimit:
 • ► 19-21 , 26-28 Tetor
 • ► 2-4 , 9-11 , 16-18 , 23-25 , 30 Nentor - 2 Dhjetor
 • ► Hotel me 3* €79
 • ► Hotel me 4* €95

Programi:

► Dita e pare : Tirane – Budva

Nisja nga Tirana në oren 06:00 .Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare , vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi. Gjate rruges bejme nje ndalese panoramike ne Ishullin e njohur Shen Stefan. Drejtohemi per akomodim ne hotel ne Budva.
Pasdite nen shoqerine e guides do te vizitojme qendren e vjeter te qytetit te Budves si edhe kercimtaren e Budves, dhe Portin e Jahteve. Darka ne hotel.

► Dita e dyte: Budva - Dubrovnik - Budva
Mëngjesi në Hotel. Vazhdimi i udhetimit per në Hercegnovi, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat për në qytetin e Dubrovnikut.
Gjatë gjithë ditës të drejtuar nga shoqëruesi shqiptar të vizitohet qyteti i vjetër i Dubrovnikut – Raguza e dikurshme me kalanë dhe monumentet historike të tij si: Farmacia më e vjetër e Ballkanit, Kisha Franceskane, Pallati i Dukës, Kisha e Shën Blasius-it, Katedralja, Monumenti i Orlandos etj. Kohë e lirë për të bërë pazar ose pirë dicka në ndonjë bar në një nga rrugët më të populluara të Dubrovnikut Stradun. Pas vizitës , kthimi në hotel ne Budva. Darka, në hotel. Mbremje e lire ose argetim duke shijuar jeten e nates se Budves.

► Dita e trete: Budva - Ulqin - Tirane

Mëngjesi në Hotel. Nisemi per Kotorr ku ne drejtimin e guides tone do te vizitohen atraksionet me terheqese te ketij qyteti. Nisja per ne Tirane.

Ne cmim perfshihet

 • *UDHËTIMI VAJTJE-ARDHJE ME AUTOMJET KOMOD
 • *AKOMODIM NË HOTEL NE BUDVA
 • *MENGJESI + DARKA
 • *PISHINE DIMERORE PER KLIENTET NE HOTELIN ME 4*
 • *GUIDE GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS;
  • 3- 11.99 VJEC PERFITON 30 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.

  SHENIM

  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra .
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.

   

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,