BUDVA – KOTORR – ULQIN 2 DITE €55
BUDVA - KOTORR- LIPA CAVE - NJEGUSI - ULQIN - ADA BOJANA
 • ► 22-23 , 29 Shkurt - 1 Mars
 • ► 7-8 , 22-23 Mars

Programi:

Dita e pare: Tirane – Kotor – Budva

Nisja nga Tirana ne oren 06:30 (Nisja nga Durresi ne oren 05:45) .Vazhdimi udhetimit per ne doganen e Hanit te Hotit me ndales te shkurter gjate rruges . Pas doganes ndalojme per te vizuar ujvaren e Niagares ne periferi te qytetit te Podgorices . Me pas i drejtohemi shpellave ” Lipa ” te cilesuara si shpellat me te medhaja ne Malin e Zi me nje gjatesi prej 2.5 km . Pjesmarrja ne brendesi te ketyre shpellave eshte opsionale pasi ka edhe nje pagese extra prej 11 euro per person . Nisemi drejt qytetit te Kotorit nepermjet fshatit turistik NJEGUSI ku do te kryejm edhe nje ndales per foto pasi nga fshati i Njegusi gjithe gjiri dhe qyteti i Kotorrit ofrojn nje panorame teper fantastike.Ne Kotorr do te viziojme Qytetin e Vjeter, Portin e Jahtev dhe qendrim te lire per te konsumuar dreken . Ndalesa e rradhes do te jete ne qytetin e Budves. Ne Budva do te vizitojme Kercimtaren e Budves, Qytetin e Vjeter, Citadelen, Portin e Jahteve. Pas vizitave bejm check in ne hotel ne qender te Budves . Darka ne Hotel.Shetitje e lire qender te qytetit pas darkes .

Dita e dyte: Ulqin – Ada Bojana – Tirane

Mengjesi ne hotel. Pas mengjesit vizite ne Ulqin, ku do te vizitojme Kalane e Ulqinit, Kullen e Balshajve, shetitoren ne Plazh te vogel.Vazhdimi i udhetimit per ne Ada Bojana ,gryke derdhjen e lumit Buna . .Konsumimi i drekes Mberritja ne Tirane & Durres rreth oren 20:00.

Fundi i sherbimit tone !

Duhet te keni me vete :

-Cante shpine, Shishe uji 1 Liter, rroba pambuku per nderres ,fruta te thata, cokollata,

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Ne cmim perfshihet

 • *TRANSPORTI ME AUTOMJET KOMOD
 • *AKOMODIMI NE HOTEL 4* QENDER TE BUDVES
 • *MENGJESI + DARKA
 • *SHOQERUESI SHQIPTAR GJATE GJITHE UDHETIMIT
 • *PISHINA DIMERORE NE HOTEL BRACERA 4*
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *SIGURACIONI I JETES NE UDHETIM.
 • *SHETITJA ME ANIJE NE KOTORR 5 EURO(NESE KOHA DO TE JETE E PERSHTATSHME)
 • *TAKSA LOKALE 1.5 EURO.
 • *HYRJA NE LIPA CAVE , 11 EURO .
 • *GJITHCKA QE NUK ESHTE PERMENDUR ME SIPER.
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-2.99 VJEC JANË FALAS
  • 3.99- 11.99 VJEC PERFITON 50 % ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM
  ►Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ►Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ►Per rezervim nevojitet 50% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes .
  ►Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ►Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School