Beograd 3 dite 89 Euro
Vizitohen: Beogradi
Data e Udhetimit:

Programi:

►Dita e pare: Ora 05:00, nisja nga Tirana me autobus drejt pikës kufitare Hani i Hotit.
Pas kryrjes së prcedurave kufitare nisemi në drejtim të Podgorices e më pas, të pikës kufitare Bjelopolje që lidh Malin e Zi me Serbine, pas hyrjes në Serbi i drejtohemi qytetit të parë të Serbise, qyteti i Zllatiborit ose “Qyteti i Artë” per nje ndalese te shkurter per dreken dhe vazhdojmë rrugën për në qendrën administrative të Serbise Beograd, ne darke. Akomodimi ne hotel.

►Dita e dyte: Pas mëngjesit fillojmë vizitat në katadralen e madhe të Sv. Saves, kalojmë në rrugën e famshme Skaderlie dhe drejtohemi në sheshin kryesor të qytetit. Pas kësaj do të drejtohemi:
në Kalanë e madhe Kalemegdan;Beogradin e ri;uren e re Ada mbi lumin Danub;Rrugen e Shkodraneve;pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit;si dhe ndertesa te tjera muzeale.
Pas kryerjes së vizitave do të drejtohemi në qendrën tregtare USCE ku do të kemi mundësi të organizojmë shoping për rreth 2 orë. Në varesi të dëshirës së grupit dhe me pagesë ekstra mund të organizohet një udhëtim në lumin SAVA dhe DANUB.

►Dita e trete: Mëngjesi ne hotel dhe pastaj marrim rrugën e kthimit për në Atdhe, duke bërë pushime të shkurtëra kafeje. Rruga e kthimit do te jete nga Prishtina.

Ne cmim perfshihet

 • *Udhëtimi me autobus komod vajtje – ardhje dhe shëtitjet
 • *Akomodimi ne hotel 3*
 • *Mengjeset
 • *Shoqërimi me guidë në gjuhën shqipe
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Drekat në të gjitha ditët
 • *Hyrjet në muzeume, shëtitjet me anije
 • *Siguracion i jetes ne udhetim( i keshillueshem)
 • *Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 0-1.99 VJEC JANË FALAS.
  • 1.99- 9.99 VJEC PERFITON 80% ZBRITJE NGA SHUMA TOTALE NESE FLE NE NJE KREVAT DOPIO ME NJE OSE DY PERSONA TE RRITUR.
  • MBI 10 VJEC PAGUAN SI I RRITUR.

  Shenim

  ►AKOMODIMI NE DHOME TEKE (SINGLE) KA PAGESE EXTRA NE VARESI TE HOTELEVE KU QENDROHET.
  ►NESE KREVATI NUK DO TE JETE DOPJO , DO TE JENE DY KREVAT TEKE TE BASHKUAR.
  ►PER REZERVIM NEVOJITET 30% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 5 DITE PARA NISJES .

  ► NE RAST ANULLIMI TE UDHETIMIT KLIENTI NJOFTOHET 3 DITE PARA

  ► PER REALIZIMIN E KETIJ UDHETIMI NUMRI MINIMAL I PJESMARRESVE ESHTE 20
  ►PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.
  ►AGJENSIA NUK MBAN PERGJEGJESI PER PERSONAT E KTHYER NGA POLICIA PER ARSYE TE NDRYSHME SIC JANE MUNGESE DOKUMENTACIONI, ESPULS, ETJ.
  ►NESE NUK I KA MBUSHUR 18 VJEC, DHE UDHETON ME NJERIN OSE ASNJERIN NGA PRINDERIT, I DUHET PATJETER PROKURE E NOTERIZUAR .

   

  SUGJERIM : NESE NGELENI TE KENAQUR NGA  SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE  SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School