Banjat E Bënjës 1 Ditë 1900 Lekë
Vizitohen: Permet , Banjat e Bënjës , Kanioni Langaricës , Këlcyrë
Data e Udhetimit:
 • ► 31 Gusht
 • ► 7 , 8 , 14 , 15 , 21 , 22 , 28 , 29 Shtator

Programi:

Nisja nga Tirana ne oren 06:00 ( Nisja nga Durresi 06:30)
Vazhdojmë udhëtimin e me pas ndalojme për kafen e mëngjesit rreth 20-30 minuta.
Ndalese Panoramike ne gryken e Kelcyres
Me pas drejtohemi tek Banjat termale . Bëhet fjalë për një vend me vlera kurative universale dhe një destinacion krejt të veçantë turistik të rajonit jugor.
Pasi I kemi shijuar vaskat me uji kurativ drejtohemi te kanionit te Langaricë startojm ecje ne brendesi te tij duke shijuar gjithe natyren e jashtzakonshme . Peizazhi natyror i këtij lumi , është nga më piktoreskët në gjithë Shqipërinë. .Qendrim I lire ne natyre .
Nisemi drejt Tiranës rreth orës 17:00 dhe bëjmë një ndalesë pushimi kafeje ne Permet qytetin e Trendafilave.Mberritje ne Tirane dhe Durres ne darke rreth ores 21:00 .

Fundi I sherbimit tone !

Duhet të keni me vete :

Ushqim te paketuar nga shtepia.Rroba sportive ,ushqime te thata ,cokollata , shishe uje 1.5L ,rroba plazhi ,syze dhe krem dielli Sandale per te ecure ne brendesi te kanionit .

Info mbi destinacionin :

I vendosur buzë Vjosës e rrëzë malit të Dhëmbelit, Përmeti është një nga qytetet më tërheqës dhe më atraktivë nga pikëpamja turistike në shkallë kombëtare. Për shkak të pozicionit gjeografik shumë të favorshëm, klimës së tij të përshtatshme e sidomos mikpritjes mbresëlënëse, Përmeti është një zonë që ka një shkallë të lartë vizitorësh të huaj dhe vendas.
Përmeti ka shumë resurse turistike, por më të njohurit janë Kanionet e Langaricës ose Kanionet e Urës së Dashit, që ndodhen 200 m larg burimeve termale në të dy anët e lumit Langaricë,

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

1900 Lekë

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me minibus/autobus komod
 • *Shoqerues gjate gjithe udhetimit
 • Shenim

  PER REZERVIM NEVOJITET 50% E PAGESES PARAPAGIM DHE PJESA TJETER 3 DITE PARA NISJES .
  ► PËR REALIZIMIN E KETIJ UDHËTIMI NUMRI MINIMAL I PJESËMARRËSVE ËSHTË 20 (NJËZET)
  ► NË RAST ANULLIMI TË UDHËTIMIT KLIENTI NJOFTOHET 1-2 DITË PARA.
  ► PAGESA E BERE ESHTE E PAKTHYESHME.

  POLITIKAT E FEMIJEVE

  0 – 2.99 VJEC PA PAGESE

  3 – 5.99 VJEC 40 % DISCOUNT

  MBI 6 VJEC PAGESE E PLOTE

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School