Amsterdam 9 Dite 399 Euro
Vizitohen: Tiranë – Split- Opatija – Ljubljana – Bled – Munich – Amsterdam – Stuttgart – Zyrih – Milano – Verona – Venecia – Rijeka – Tiranë
Data e Udhetimit:
 • 14 – 22 TETOR

Programi:

►Dita e parë: Tiranë – Split – Opatija (850 km)
Nisja në orën 04:00 të mëngjesit nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare ne Muriqan, vazhdohet udhëtimi gjatë rivierës së Malit të Zi. Do të bëhet një kalim pa ndalesa nga Bar, Budva dhe Tivat, ku me traget do të kalohet Gjiri i Kotorrit. Udhëtimi vazhdon me autobuz në territorin Kroat. Më pas sistemimi në Hotel ne Zagreb.

►Dita e Dytë: Ljubljana – Munich (500 km)
Mëngjesi në Hotel, vazhdimi i udhëtimit drejt Sllovenisë ku do të qëndrojmë rreth dy ore tur vizitash në qytetin e Ljubljanës ku vizitohet kryeqyteti Slloven me monumentet historike te tij si: Sheshi Presheren, Kisha Katolike e Anunciates, Teatri i operas, parlamenti Slloven, dhe sheshi i Republikes. Vizite ne Bled. Vazhdimi i udhëtimit në territorin Austriak, vizitë panoramike në Salzburg dhe vazhdojmë drejt Munich- ut ku do te vizitohet në mbremje. Vizitë panoramike në pikat turistike në pikat më të bukura të Mynihut si: – Shtepia e Birrës (Hofbrauausi i famshëm), Teatri Kombëtar, Pallati Mbretëror, Marient Plaz, ku ndodhet Bashkia e Qytetit. Akomodimi në darkë në hotel në Munich.

►Dita e Tretë: Munich – Amsterdam (800 km)
Mëngjesi në hotel, vazhdimi i udhëtimit drejt Stuttgart, Frankfurtit, Dusseldorf dhe mberritja në mbremje në Amsterdam. (Gjatë këtij udhëtimi do të kemi vetëm ture panoramike dhe ndalesa personale cdo dy orë, në menyrë që të jemi rreth pasdites vonë në Hotel.) Akomodimi në hotel në Amsterdam.

►Dita e Katërt: Vizitë në Qytetin e Amsterdamit
Mëngjesi në hotel, fillojmë turin e vizitave në qytetin bregdetar të Amsterdamit ku do të kemi mundesi të vizitojmë: Pjesen e Vjetër dhe të Re të Amsterdamit, Sheshi Magna, Veshja e jashtme e pallatit mbretëror eshte fasada më e bukur e sheshit Magna. Vizitë në Muzeumin RIJKS, Shtepitë Tregtare të shekullit te XVII, dhe kishat me këmbanat e tyre të shekullit të XVI dhe XVII. Pasdite e lire për të vizituar qëndrat dhe dyqanet e Amsterdamit. Në mbremje e akomodimi në hotel.

►Dita e Pestë: Amsterdam – Rotterdam
Mëngjesi në hotel, me pas nisemi për vizitë në Rotterdam ku vizitohen: Parlamenti, pallati i paqes dhe monumente të tjera. Kthimi pasdite në Amsterdam në Hotel dhe mbremja e lire për tu argëtuar nëpër klubet e qytetit.

►Dita e Gjashtë: Amsterdam – Stuttgart (600 km)
Mëngjesi në Hotel, me pas nisemi drejt Stuttgart ku përgjat rrugës do të përshkruajme qytetin Dortmund-it, Koblenc, mberritja pasdite në Stuttgart rreth orës 15:00 dhe fillojmë turin e vizitave në qytetin e Stuttgart-it. Muzeumi i Mercedes Benz.

►Dita e Shtatë: Stuttgart – Zyrih – Milano (500 km)
Mëngjesi në Hotel, nisemi herët nga Stuttgart drejt Zyrihut, ku do të zhvillojme nje vizite panoramike. Më pas do të marrim rrugën drejt Milanos ku do të vizitohet Pallazo Sforzesco, Piazza del Duomo, Katedralja e Milanos, Galeria e Vitorio Emanuele II, Teatri La Scala. Në mbremje behet sistemi në hotel.

►Dita e tetë: Venezia – Rijeka (500 km)
Mëngjesi në hotel dhe më pas nisemi për në Venecia, ku do vizitohet Piazza San Marco, Katedralja, më pas do konsumojmë një dreke Veneciane (nuk është në çmim) në Venecia. Rreth ores 18:00 nisemi drejt kufirit Kroat. Sistemimi në Hotel në Rijeka.

►Dita e Nëntë: Rijeka – Tiranë (800 km)
Mëngjesi në Hotel, përgjatë rrugës do të përshkruajmë Zadarin, Splitin, Dubrovnikun, do të ketë pushime çdo dy orë për të konsuamuar kafe dhe dreken sipas nevojave. Në mbrëmje vonë mberritja në Tiranë.

Ne cmim perfshihet

 • *Transporti me autobus komod
 • *Guidat sipas programit
 • *Fjetje 8 netë në hotel
 • *Mëngjeset përgjatë udhëtimit
 • *Shoqërues Shqipëtar gjatë gjithë udhëtimit
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Hyrja në monumente dhe muzeume
 • *Taksa + Trageti i Venecias (20 euro / personi)
 • *Gjithcka tjetër që nuk është përmendur më lart
 • *Siguracioni i jetes në udhëtim
 • Shenim

  POLITIKAT E FEMIJEVE
  • 4- 11.99 VJEC NESE AKOMODOHEN ME DY TE RRITURIT PERFITON 50% ZBRITJE
  • MBI 12 VJEC PAGUAN SI I RRITUR

  SHENIM
  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ► Per rezervim nevojitet 30% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes.
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School,