Amsterdam 4 Dite 439 Euro
Vizitohen: Amsterdam , Rotterdam , Hage
Data e Udhetimit:
 • 27 - 30 Shtator

Programi:

►Dita e parë:
Takimi me stafin tone ne Aeroportin "Nene Tereza" 2:30 min perpara fluturimit ne oren 08:50 nis fluturimi direkt per ne Aeroportin Schiphol Amsterdam mberritja ne oren 11:40.
Me pas transferimi në Hotel. Sistemimi dhe qendrimi i lire me asistence te guides.

Opsionale : Candlelight Cruises
Ofron Amsterdamin në pikturat më të gjata të saj në një udhëtim të kanalit prej 1.5 orësh gjatë perendimit. Zbulojme qendrën historike të qytetit ndërsa kalojme pranë Urës së Lëkurës, Bendin e Artë dhe më shumë. Marvel, në shtëpitë tregtare te ndriçuara dhe të mësomë se ku janë pikat me kryesore lokale.

►Dita e Dytë:
Mëngjesi në Hotel. Do te fillojme vizitat me autobus nga monumentet historike ne qender deri te arkitektura moderne e shekullit te 21. Ku pikat kryesore qe do te vizitojme do te jene Sheshi i Muzeumeve ku do te keni mundesi te shikoni ne brendesi te nje nga muzeumet si Rijksmuseum , Van Gogh Museum , Stedelijk Museum Amsterdam etj.
Do te vazhdojme per ne Sheshin Dam ku gjate rruges do te ndalojme per vizite ne Pallatin Mbreteror, ndërtesa më e madhe dhe më prestigjioze nga Epoka e Artë dhe për këtë arsye një nga monumentet më të rëndësishme në Holandë.
Pasdite e lirë për të vizituar pjeset komerciale të Amsterdamit si Red Light District , The Bulldog , Xtracold Icebar Amsterdam , Believe it or Not etj.
Kthimi ne Hotel me autobus.

Opsionale : Eksperienca Mbretërore
Ture udhërrëfyes nëpërmjet fabrikës së diamantë të Amsterdamit
Mësojme rreth vlerësimit të diamantit
Fotografi prapa një tavoline të vërtetë per lemime.
Shihni artefakte të çmuara të diamantit si Koh-I-Noor

Opsionale : Heineken Experience
Zbuloni botën dinamike të Heineken, në vendin ku birra u krijua së pari
Perfshihen Dy Pije.

►Dita e Tretë:
Mëngjesi në Hotel. Do të fillojmë udhetimin tonë në qytetin aristokratik të Hagës, i cili është gjithashtu selia e qeverisë holandeze. Haga është shtëpia e parlamentit si dhe e të gjitha ministrive te vendit, mbarte zyrat dhe ndertesat që i përkasin Kombeve të Bashkuara.
Destinacioni i rradhes do te jete Delft, i njohur për kishat duke përfshirë varret mbretërore holandeze.
Nga Delft udhetimi vazhdon në Roterdam, një qytet modern i njohur për ndërtesat e saj si , Pencil, Shtëpitë kubike dhe Salla e Tregtisë së re.
Roterdam është një nga portet më të mëdha në botë.
Kthimi ne Hotel me autobus.

►Dita e Katërt:
Nisja per ne Aeroportin e Schiphol. Fluturimi linje direkte nga Amsterdam ne oren 05:30 per ne Tirane ne oren 08:05 mberritja.
Fundi i sherbimit tone.

439€

Ne cmim perfshihet

 • *Udhëtimi me avion nga Tirana (linje direkte)
 • *Transfertat Airport-Hotel-Airport .
 • *Shetitjet me autobus sipas programit.
 • *Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi.
 • *Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
 • *Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
 • *Lejohet të merret me vete në avion një bagazh 10kg me përmasa 55 x 40 x 20 cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka kosto ekstra).
 • Ne cmim nuk perfshihet

 • *Hyrja në monumente dhe muzeume
 • *Gjithcka tjetër që nuk është përmendur më lart
 • *Siguracioni i jetes në udhëtim
 • *Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
 • Shenim

  SUGJEROJME :

  1. Candlelight Cruises €18
  2. Diamond Tour €13
  3. Heineken Experience €18
  4. Anne Frank House €10
  5. Rijksmuseum € 21
  6. Van Gogh Museum € 20
  7. Amsterdam Icebar € 21 (te perfshira dy koktail + veshja)
  8. Pallati Mbreteror € 10
  9. Muzeu Argetues “Believe It or Not!” € 21
  10. Stedelijk Museum € 19
  11. Bilete per perdorim te transportit publik (metro,tren,autobus) € 8

  SHENIM
  ► Akomodimi ne dhome Teke (single) ka pagese extra ne varesi te hoteleve ku qendrohet.
  ► Nese krevati nuk do te jete dopjo , do te jene dy krevat teke te bashkuar.
  ► Per rezervim nevojitet 30% e pageses parapagim dhe pjesa tjeter 5 dite para nisjes.
  ► Pagesa e bere eshte e pakthyeshme.
  ► Agjensia nuk mban pergjegjesi per personat e kthyer nga policia per arsye te ndryshme sic jane mungese dokumentacioni, espuls, etj.
  ►Nese nuk i ka mbushur 18 vjec, dhe udheton me njerin ose asnjerin nga prinderit, i duhet patjeter prokure e noterizuar.

  Prenoto Tani

   
   

  Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Street of Durresi, near by Qemal Stafa High School