Prage 5 Dite €359

Vizitohet: Prage , Viena , Budapest , Bratislava
Data e udhetimit: 3 - 7 Mars
5 dite
359
 • Dita e Parë,

  Takimi me stafin tone behet ne oren 12:30 te drekes ne Airportin Nene Tereza Tirane.
  Nisja nga Tirana ne oren 15:00 dhe mberritja ne Budapest ne oren 16:30.
  Pas procedurave , te orientuar nga guida shqiptare do te bashkohemi me autobusin vendas per tu nisur drejt qytetit te Bratislaves.
  Akomodimi ne Hotel. Konsumimi i darkes i lire.

 • Dita e Dytë,

  Mëngjesi në hotel. Shetitje panoramike dhe vizit e shkurter ne Monumenteve të Bratisllavës me guidë dhe autobus.
  Nisemi per ne qytetin e Prages ku udhetimi zgjat rreth 4-5 ore pa ndalesa.
  Mberritja ne qytetin e Prages ku do te mund te vizitojme Kështjellen e Pragës, Bazilika brenda kështjellës dhe Galeria Kombëtare, Haratchani, Kisha e Loretos,Katedralja Shën Vitus, Bazilika e Shën Xhorxhit, Pallati Mbretëror, Rrugica e artë. Akomodimi dhe Fjetje në Hotel.

 • Dita e Tretë,

  Mëngjesi në Hotel.
  Do te fillojme me walking Tour se bashku me guiden shqiptare ne qytetin madheshtor te Prages ku pikat kryesore qe do te vizitojme do te jene : Lagjia Vysheherad ku vizitohet Kisha e Vysheheradit, Muzeumi Kombëtar të Pragës, kalohet nëpërmjet sheshit të Qytetit të Ri, vizitohet Qyteti i Vjeter me sheshin e tij karakteristik, kalimi nëpërmjet kullës së orës astrologjike,kalimi dhe njohja me Urën e famshme të Charlsit e cila është e zbukuruar nga 30 statuja të stileve të ndryshme.
  Qendrim i lire ne qytet.

 • Dita e Katërt,

  Mëngjesi në Hotel.
  Vazhdon udhëtimi për në Vienë i cili zgjat rreth 3.5 ore pa ndalesa. Vizitë e shkurter në Monumentet kryesore e Vienës, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit (vizitat do te jene ne varesi te kohes se qendrimi ne Viene).
  Nisja per ne Budapest , udhetimi zgjat rreth 2.5 ore pa ndalesa.
  Vizitë panoramike e qytetit te Budapestit ku do te mund te shohim me nga afer Buda Castle (ku do te vizitojme Kishen e Shen Mattias, dhe bastionin e peshkatarit me nje pamje nga Parlamenti).
  Akomodimi ne Hotel. Qendrim i lire ne Hotel.
  Opsionale : Per te gjithe personat qe deshirojne nen asistimin e guides mund te vizitojme rrugicat me te famshme te modes ne qender te Budapestit.

 • Dita e Pestë,

  Transferta për në Aeroportin e Budapestit. Nisja më 06:55 nga Budapest dhe Mbrritje më 08:20 ne Tirane.
  Fundi i sherbimit tone!

 • Çmimi përfshin:
  1. Fluturimi Tirane - Budapest vajtje - ardhje.
  2. Shetijet ne Prage , Viene , Budapest sipas programit.
  3. Akomodimi 2 nete ne Prage
  4. Akomodimi 1 nate ne Budapest
  5. Akomodimi 1 nate ne Bratislave
  6.Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  7. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  8. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

 • Në pagesë nuk janë përfshirë:
  • Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  • Bagazhe shtese 10kg ose 20kg.

  SIGURACIONI I SHENDETIT I DETYRUESHEM - 4euro

 • Çmimi përfshin:
  1. Fluturimi Tirane - Budapest vajtje - ardhje.
  2. Shetijet ne Prage , Viene , Budapest sipas programit.
  3. Akomodimi 2 nete ne Prage
  4. Akomodimi 1 nate ne Budapest
  5. Akomodimi 1 nate ne Bratislave
  6.Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  7. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  8. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 40 x 30 x 20cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

 • Në pagesë nuk janë përfshirë:
  • Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
  • Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  • Bagazhe shtese 10kg ose 20kg.

  SIGURACIONI I SHENDETIT I DETYRUESHEM - 4euro

Prenoto Tani

 
 

Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane .