PARIS 4 DITE €469

Vizitohet: Paris
Data e udhetimit: 26 - 29 Mars
4 dite
469
 • Dita e Parë :

  Takimi me stafin tone behet te Aeroporti i Tiranes "Nene Tereza" ne oren 07:40 ne mengjes 2 ore perpara nisjes. Fluturimi zgjat 2 ore e 50min , mberritja ne Paris ne oren 12:55. Pas mberritjes marim autobusin ne drejtim te Hotelit. Akomodimi ne Hotel.
  Pasdite , ecje e lire nen shoqerimin e guides per ne sheshin qendror te Shen Denisit ku do te mund te konsumojme dreken dhe per te gjithe personat qe deshirojne do te vizitojme Katedralen e Shen Denisit e cila eshte atraksioni kryesor ne kete zone. Qendrim i lire ne qender.
  Kthimi ne Hotel.
  Kthimi dhe akomodimi ne Hotel.

 • Dita e Dytë :

  Pas mengjesit ne hotel nisja me autobuz ne atraksionet turistike kryesore te Parisit. Do te drejtohemi per ne Bulevardin Elysees. Do te vizitojme Harkun e Triumfit i cili perfaqeson nje version neoklasik te harqeve te triumfit romane. Place de la Concorde , nje nga sheshet kryesore publike ne Paris i cili daton qe prej 1772 ku eshte njohur si "Sheshi i ekzekutimeve" gjate Revolucionit Francez. Vazhdojme viziten per monumentin me te vizituar ne bote ne Kullen Eiffel. Gjate kesaj kohe do te kemi opsionale xhiro me varke ne Lumin Sena. Vizita e rradhes do te jete ne Opera-n Garnier ku do te kemi mundesine te konsumojme edhe dreken me sugjerimet e guides. Vizita e fundit e planifikuar do te jete ne Galerin La fayet. Kthimi pasdite ne Hotel. Konsumimi i darkes i lire.

 • Dita e Tretë :

  Pas konsumimit te mengjesit do te fillojme vizitat me autobus per ne Kopshtet e Tulieres, Muzeu i Luvrit i cili eshte muzeu i dyte me i vizituar ne bote nga turistet per shkak te bukurise dhe arkitektures se tij. Katedralja e Notre Damit do te jete vizita e rradhes. Gjate rruges per ne Kopshtet e Luxemburgut do te vizitojme Kafene e Ismail Kadarese. Vizita e rradhes do te jete ne nje nga 6 Teatrot kryesore te Frances , Teatro Odeon. Kthimi ne Hotel.
  Dreka e lire per te gjithe personat qe deshirojne te qendrojne perseri ne qender te Parisit mund te perdorin transportin publik me sugjerimin e guides sone.

 • Dita e Katert :

  Transferimi me autobus për në Aeroportin e Parisit. Fluturimi direkt Paris - Tiranë. Nisja në orën 07:10 Mbrritja në Tiranë në orën 09:50. Fundi i sherbimit tone.

 • 1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
  2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
  3. Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi.
  4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 55 x 40x 25cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

 • 1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
  2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  3. Lundrimi me Anije.

  E detyrueshme - Taksa e turistit - 1.6euro per person per dite.

 • 1. Udhëtimi vajtje-ardhje me avion
  2. Transfertat dhe shëtitjet me autobus.
  3. Akomodim në hotel për 3 netë qëndrimi.
  4. Mëngjeset për të gjitha ditët e udhëtimit.
  5. Shoqërues shqiptar gjatë qëndrimit jashtë Shqipërisë.
  6. Lejohet të merret me vete në avion vetëm një bagazh me përmasa deri në 55 x 40x 25cm. (Kujdes - Mbi këto përmasa dhe Bagazh për checkin ka shpenzime ekstra).

 • 1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
  2. Hyrjet në monumente dhe muzeume.
  3. Lundrimi me Anije.

  E detyrueshme - Taksa e turistit - 1.6euro per person per dite.

Prenoto Tani

 
 

Kontakt

 • Email: [email protected]
 • Telefoni: +355 68 20 59 020
 • Adresa: Rruga e Durresit , prane gjimnazin "Qemal Stafa " , 1001 Tirane .